Уряд України вдосконалив держпрограму здешевлення кредитів в АПК

16 березня 2021
Уряд України вдосконалив держпрограму здешевлення кредитів в АПК

Уряд України вдосконалив державну програму здешевлення кредитів для аграріїв, в рамках якої в ц.р. передбачено виділення 1,2 млрд грн.

«Відповідну постанову прийнято 10 березня на засіданні КМУ», - написав на своїй сторінці в мережі Facebook міністр аграрної політики і продовольства України Роман Лещенко.

При цьому він уточнив, що зміни, які вносяться до програми, передбачають, зокрема, спрощення порядку відбору претендентів на підтримку - її зможуть отримати всі, хто залучив кредит за цільовим призначенням і подав заявку в банк на отримання компенсації. Крім того, сільгоспвиробники, які постраждали від погодних умов і яким банки реструктурували кредити, зможуть отримати часткову компенсацію відсотків за кредитами.

«Також розширено напрямки використання кредитних коштів. Зокрема, надається можливість отримувати компенсацію за короткостроковими (виробництво сільгосптоварів і послуг) і середньостроковими кредитами на поповнення оборотних коштів; середньо- і довгостроковими кредитами на придбання основних засобів виробництва, у тому числі землі, витрати на будівництво і реконструкцію виробничих об'єктів сільськогосподарського призначення, а також переробку сільгосппродукції», - додав Р.Лещенко.

Ще одна зміна визначає кінцевий термін подачі заявок уповноваженими банками в Мінекономіки - щорічно до 1 листопада.

Рекламодавці останнього номеру