Чи можна зараз придбати нову сільгосптехніку

22 квітня 2022
Чи можна зараз придбати нову сільгосптехніку

Схоже, що український ринок сільгоспмашин та спецтехніки поступово оговтується від шоку перших тижнів війни. Ми можемо бачити, що філії дилерів у центральних та головним чином західних регіонах України один за одним звітують про відновлення своєї роботи.

Також, якщо ще два-три тижні тому вибір нових машин обмежувався лише тим, що перебувало на складах дилерів станом на 24 лютого 2022 року, то нині з’являється дедалі більше повідомлень про завезення техніки під конкретного клієнта чи навіть на склад. Це означає, що виробникам та продавцям вдалося пере форматувати свою роботу та пристосуватися до нових несприятливих умов.

Перш за все, це звісно, стосується тих компаній, котрі працюють у західних областях України. Однак не лише їх.

Також оживає галузь постачання та продажу комплектуючих до сільськогосподарської, будівельної та автомобільної техніки. Їх вже можна замовити із більш-менш реальними строками постачання, а багато позицій вже є у наявності.

Можна зробити висновок, що працюють і програми кредитування аграріїв, принаймні такі повідомлення з’являються на сайтах державних установ. Це означає, що тим господарствам, яким конче потрібна сільгосптехніка, але наразі немає коштів на її придбання, можна пробувати звертатися за державним фінансуванням.

Окреме питання становить придбання вживаних сільгоспмашин. Ті фермери, котрі втратили свою техніку внаслідок бойових дій чи мародерства рашистів, звісно, що терміново прагнуть знайти їй бодай якусь заміну, щоб відсіятися. Цим можуть скористатися різноманітні пройдисвіти і шахраї, завищуючи вартість вживаних машин.

Також слід мати на увазі, що в критичній ситуації перших днів війни частина різної техніки, що стояла на майданчиках у Київській та інших областях, могла зникнути у невідомому напрямку. Тому особливо ретельно слід придивлятися до походження машин, що пропонуються із рук та за найменших підозр відразу ж інформувати правоохоронні органи.

Рекламодавці останнього номеру