Аграріям нараховано 189,4 млн гривень компенсації за придбану техніку і обладнання

19 квітня 2021
Аграріям нараховано 189,4 млн гривень компенсації за придбану техніку і обладнання

15 квітня Мінекономіки затвердило розподіл коштів у розмірі 189,4 млн грн сільгосптоваровиробникам, які придбали техніку та обладнання вітчизняного виробництва у грудні 2020 року та у період з січня по березень 2021 року. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

Зазначається, що кошти отримають 1833 аграрія, які за вказаний період придбали 2,8 тис. одиниць техніки та обладнання на загальну суму 909,2 млн грн.

«Для уряду є важливим продовження фінансування програми по сільськогосподарській техніці, адже за роки своєї реалізації вона демонструє позитивні економічні ефекти. Так, наприклад, чисельність виробників сільгосптехніки з належним рівнем локалізації зросло з 40 підприємств у 2017 році до 210 підприємств у 2021 році, що сприяло розширенню кількості робочих місць щонайменше на 5 тисяч», — наголосив Ігор Петрашко, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Зауважимо, що серед інших результатів програми за 4 роки її функціонування: зростання інвестицій у розвиток машинобудування в галузі АПК — виробники с/г техніки модернізували своє виробництво на суму близько 2,5 млрд грн для підвищення якості продукції та освоєння нових видів сільгосптехніки; у понад 2 рази — з 15,2% до 36% зросла частка с/г техніки вітчизняного виробництва у формуванні загального ринку сільгосптехніки України; майже у 20 разів збільшено номенклатуру вітчизняної с/г техніки — з 792 до 15,4 тис. найменувань; зріс фонд оплати праці — всі виробничі підприємства-учасники відповідно до вимог програми підняли фонд оплати праці щонайменше до 8% у собівартості виробленої/реалізованої продукції.

Слід додати, що за бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» у 2021 році передбачено мільярд гривень.

Рекламодавці останнього номеру