Аграрний комітет Верховної Ради підтримав законопроект про доступ українців до кадастрів

19 березня 2020

Профільний комітет рекомендував Верховній раді прийняти закон про доступ українців до кадастрів. Про це у коментарі РБК-Україна повідомив голова аграрного комітету Микола Сольський.

Так, на засіданні 11 березня комітет розглянув законопроект №2370 "Про національну інфраструктуру геопросторових даних". За словами голови комітету, документ є готовим до прийняття у другому читанні.

"Комітет рекомендував законопроект до розгляду у другому читанні", - заявив Сольський.

У Мінекономіки таке рішення – вітають. У відомстві вважають, що після того, як дані кадастрів стануть відкритими, ніхто не зможе звинуватити владу у «тіньовому розпорядженні природними ресурсами».

"Дуже часто виробники даних та користувачі просто не мають інформації щодо того, які дані і у якому обсязі створюються та є у розпорядженні різних органів влади. Через це Україна щорічно втрачає десятки мільйонів гривень через дублювання робіт", — пояснює Тарас Висоцький, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

На думку Висоцького, відкритість даних зможе зробити органи влади більш ефективними, а громадяни матимуть змогу отримати якісні сервіси та дані онлайн.

Рекламодавці останнього номеру