АгроВесна починається!

Більше 18 тисяч аграріїв з усієї України почали новий агросезон з відвідування дев’ятих міжнародних виставок «Зернові технології», «Agro Animal Show» та «Фрукти. Овочі. Логістика», що відбулися 19-­21 лютого в Міжнародному Виставкому Центрі (м. Київ).

Уже вдруге виставки проходять під єдиною назвою ­ «АгроВесна» й символізують початок нового аграрного сезону.

Організатором виставок традиційно виступила компанія «Київський міжнародний контрактовий ярмарок» за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Під час виставок була реалізована насичена ділова програма різних заходів за участі відомих вітчизняних та іноземних експертів аграрного сектора.

Цифри та факти «АгроВесна 2019»:
  • Загальна виставкова площа становила – 28 000 кв.м.
  • Кількість учасників – 570
  • Кількість країн-­учасниць – 23 (Австрія, Бельгія, Білорусь, Велика Британія, Данія, Індія, Іспанія, Італія, Китай, Латвія, Нідерланди, Німеччина, Південна Корея, Польща, Сербія, Словенія, США, Туреччина, Угорщина, Україна, Фінляндія, Франція, Чехія).
  • 7 національних експозицій (Австрія, Велика Британія, Данія. Нідерланди, Німеччина, Франція та Чехія) та 2 колективні експозиції (Китай та Туреччина).
  • Більше 30 бізнес-­заходів.
  • Кількість відвідувачів – 18 214 з 36 країн

«З року в рік виставка впевнено розвивається. Ми зростаємо в загальному вимірі. На виставці представлено три напрямки, три різні галузі сільського господарства, але їх об’єднує приналежність до аграрної сфери. Збільшується кількість країн і закордонних учасників, які беруть участь у виставці. А головне – зросла кількість вітчизняних виробників, насамперед техніки, обладнання, матеріалів, зерна. У нас велика програма заходів, ми приділяємо увагу різним питанням, які є актуальними для нашого сільського господарства», – розповів директор виставок Сергій Висоцький.

19 лютого в рамках виставки відбулась церемонія нагородження переможців та лауреатів конкурсу «Агробренд 2019». Цей конкурс уже 11 років визначає кращі бренди ресурсного забезпечення серед представлених на аграрному ринку України.

Визначення переможців здійснювалось шляхом опитування власників та фахівців різних господарств з усіх регіонів України. У цьому році кількість опитуваних склала понад 1000 чоловік.

Кращі бренди визначались у 6 номінаціях:
  • У номінації «Виробник насіння сільськогосподарських культур» лауреатами стали компанії: Monsanto та Pioneer.Почесною відзнакою та дипломом переможця конкурсу в цій номінації нагороджена компанія Syngenta.
  • У номінації «Виробник зерносушарок та елеваторного обладнання» лауреатами стали компанії Riela та Zaffrani. Переможцем номінації стала компанія Sukup.
  • У номінації «Виробники обладнання для тваринницьких ферм» дипломами лауреатів були нагороджені компанії Big Dutchman та «Брацлав». Переможцем стала компанія DeLaval.
  • Дипломом лауреата конкурсу в номінації «Виробник кормів» стали компанії Trouw Nutrition та «Цехаве Корм». Почесною відзнакою та дипломом переможця нагороджена компанія «Агровет Атлантик».
  • • Лауреатами у номінації «Дилер у сфері ресурсного забезпечення АПК України» стали компанії «Бізон­-Тех» та «Техноторг». Переможець – компанія «Ерідон».
  • • У номінації «Фінансова установа агропромислового комплексу» лауреатами стали Credit Agricole Bank та «Райфайзен Банк Аваль». Перемогу у номінації здобув «Приват Банк».

Традиційно в останній день виставки відбувся захід, присвячений підготовці молодих кадрів аграрної галузі України. Так, 21 лютого з успіхом пройшов 6­-й День молодого спеціаліста­аграрія! Новий формат.

Основна мета проекту: створити ефективний майданчик для комунікації між представниками бізнесу, випускниками та студентами аграрних вишів для проходження виробничих практик та їх подальшого працевлаштування.

У рамках заходу відбувся круглий стіл «Спільні кроки аграрного бізнесу та освіти в підготовці фахівців», де роботодавці змогли представити свої програми стажування й запропонувати співпрацю ВНЗ. Помітний ажіотаж викликав Ярмарок вакансій, що дозволив студентам останніх курсів та випускникам знайти свою першу роботу або стажування у відомих агропромислових компаніях.

Презентація Manitou MLT­X 737­130 PS+
Презентація Manitou MLT­X 737­130 PS+
Компанія «Агробудівельний альянс «Астра» вперше в Україні представила нову модель навантажувача Manitou MLT­X 737­130 PS+.

Нові моделі Manitou серії MLT, що мають назву NewAg, створені спеціально з урахуванням сьогоднішніх і майбутніх вимог у галузі сільського господарства і мають низку переваг, зокрема: новий економічний двигун Deutz, що добре зарекомендував себе в Європі, паливну систему Common Rail.

Двигун розроблений спеціально для країн СНД відповідно до якості пально­мастильних матеріалів та має рівень екологічності Tier 3.

Концепція навантажувача спрямована на ще більший у порівнянні з попередньою моделлю рівень комфорту оператора. Це досягається завдяки новим запатентованим технологіям конструкції кабіни та органів управління навантажувачем.

Валерій Нохрін, представник Warrior MFG в Україні:
Валерій Нохрін
Валерій Нохрін

Ми – представництво американської компанії й позиціонуємо себе як виробники транспортного обладнання промислового призначення, що працює у важких режимах експлуатації. Постачаємо обладнання для компаній, що будують елеватори, заводи глибокої переробки зерна, або портові термінали з наміром використовувати обладнання в постійному режимі з високою продуктивністю.

Чому наголошуємо, що ми саме американська компанія? По перше – США є ключовим гравцем в виробництві та експорті зернових. В цьому плані вони досягли значних висот і мають багатий досвід як у будівництві наземної інфраструктури, так і портових терміналів, де продуктивність обладнання одна з найвищих в світі. По друге – США є одними з світових лідерів в індустрії переробки, яка має дуже високі вимоги до якості транспортного обладнання. Інженерний склад Warrior має багаторічний досвід в розробці такого обладнання і, враховуючи стале зростання об’ємів врожаю, переробки і експорту в Причорноморському регіоні, ми впевнені, що можемо запропонувати нашим клієнтам саме ту якість продукту, яка їм потрібна для роботи з такими об’ємами.

Окремо хотілося б зазначити, що більшість портових терміналів по чорноморському регіону – Румунії, України, Росії, – переважно використовують транспортне обладнання з Північної Америки – і це не випадково. На сьогодні дуже вузьке коло світових брендів має досвід виробництва такого обладнання і Warrior – одна з таких компаній.

На виставці відвідувачі проявили високий інтерес до нашої продукції. Крім великих компаній і агрохолдингів з планами будівництва потужних елеваторів, заводів переробки і зернових терміналів, які є нашою цільовою аудиторією, обладнанням Warrior цікавляться й фермери. Ми, звичайно, можемо задовільнити і їх потреби, але враховуючи їх невеликі масштаби будівництва і невисокі вимоги до продуктивності обладнання з однієї сторони, і дуже високу їх чутливість до коливання курсу валют з іншої, в фермерському секторі нам, як і більшості американських і європейських виробників, поки важко конкурувати з українськими виробниками.

Наша компанія відкрила представництво в місті Харкові в 2016 році. За час роботи в Україні було реалізовано декілька проектів, один я яких – елеватор компанії «Кернел» у м. Ніжин Чернігівської області, що стане одним із найпотужніших в Україні з приймання та відвантаження зерна. Він здатен приймати до 10 тис. тонн на добу. На початку 2019-­го року компанія Warrior MFG почала виробництво високопродуктивного обладнання ще для одного з чорноморських зернових терміналів, а також працює над великою кількістю майбутніх проектів як в Україні, так і в чорноморському регіоні в цілому.

Світлана Арештович, менеджер із зовнішньоекономічної діяльності ТОВ «ДЖИ ЕС Ю»:
Марина Шевчук і Світлана Арештович (праворуч)
Марина Шевчук і Світлана Арештович (праворуч)

– Ми представляємо американську компанію GSI в Україні. На сьогодні GSI, об’єднавши свої зусилля з InterSystems, є найбільшим у світі виробником зерносховищ та обладнання для зернових систем: приймання, обробки, сушіння, зберігання, транспортування та зважування всіх зернових та бобових культур. Свою продукцію підприємство реалізує в 70 країнах світу, саме тому в якості обладнання, матеріалів та виконаних робіт не виникає жодних сумнівів.

Наше представництво працює в Україні з 90-­х років. Велика кількість українських агропідприємств інвестували в свій бізнес саме з нашим обладнанням. За цей час ми побудували й укомплектували багато як невеликих фермерських (близько 300 господарств), так і великих комерційних об’єктів, таких як портові елеватори, елеватори для одночасного зберігання великих обсягів зерна, наприклад: «Каргілл», «Укрлендфармінг», «Бунге Україна», «Аграрна Технологічна Компанія». Сьогодні працюємо з найбільшою в Україні компанією «Кернел», будуємо найпотужніші елеватори в Україні.

На виставці до нас часто підходять підприємці й запитують, чи дійсно наше обладнання виготовлене в США. Так, частина обладнання виготовляється на заводах в США. Кілька років тому відкрився завод в Угорщині, що дозволило швидше доставляти обладнання клієнтам та знизити витрати на його перевезення в Україну. Компанія GSI надає всі документи й сертифікати, що підтверджують якість і походження обладнання. Ми супроводжуємо наших клієнтів і після постачання обладнання, надавши послуги шефмонтажу, а після його встановлення і запуску надаємо послуги сервісного обслуговування.

Марина Шевчук, маркетолог ТОВ «ДЖИ ЕС Ю»:

– З нещодавнього повідомлення Кабінету Міністрів стало відомо що в Україні не вистачає потужностей для зберігання зерна, за оцінками Державного комітету статистики.

Як відомо, що у 2019 році в Україні введено часткове відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам вартості будівництва та реконструкції об'єктів зі зберігання та переробки зерна.

Спираючись на це ми раді що на «Агро Весні-­2019» представили виставкову конструкцію зерносховища GSI.

Хочеться підмітити що до особливостей нашого зерносховища 40-­ї серії відноситься покриття даху – Magnelis від Arcelor Mittal, що складається з цинку, магнію та алюмінію яке захищає металеве покриття у 10 разів краще, ніж аналогічне по товщині цинкове покриття. Якщо порівнювати Z450 і ZM250, то збільшення терміну експлуатації складе у декілька разів, навіть якщо взяти портові умови де соляний туман, то дах простоїть більше 100 років.

Також у нас на стенді можна побачити зерносушарне та транспортне обладнання.

В попиті зараз бункерні ваги продуктивністю від 20 до 2700 т/год. Кожна система бункерних ваг торгової марки InterSystems підбирається з урахуванням детального аналізу умов застосування, завдяки чому забезпечуються найточніші результати зважування. Системи безперервного проточного зважування можуть застосовуватися практично для будь­яких матеріалів.

Бункерні ваги GSI/IS пройшли сертифікацію Мінекономрозвитку України в Національному науковому центрі «Інститут метрології». Таким чином, вони можуть використовуватися для зважування зерна на експорт.

Обладнання GSI для зберігання, сушіння, транспортування та зважування зерна – це тонко спроектовані системи захисту ваших врожаїв, які забезпечують високу ефективність, економію часу та збільшують Ваші доходи.

Традиційно найбільшу експозицію серед відчизняних компаній представив "Завод Кобзаренка", презентувавши 9 одиниць техніки.

Серед представлених агрегатів, гості виставки вперше могли ознайомитися з вакуумним напівпричепом-цистерною ВНЦ-20, який зсередини оброблений полімерним покриттям!Даний вид обробки захищає метал від роз’їдання КАС та корозії. Товщина полімерного покриття 1,0-1,5 мм. Гарантія 2 роки!

Були також представлені: перевантажувальний бункер-накопичувач ПБН-30, розкидач міндобрив РМД-8, мобільна розчинно-заправочна станція РЗС-6, універсальний здвижний причеп ТЗП-27 з гноєрозкидальним механізмом та інша техніка, яка є незамінним помічником в роботі аграріїв!

Завжди було жваво на стенді ХТЗ: спеціалісти заводу консультували, відповідали на питання відвідувачів, акцентували увагу на перевагах оновлених тракторів.

Сергій Булава, інженер з агротехнологій ТОВ «ТД ХТЗ»:

– На виставці ми представили трактор ХТЗ-­241К.20. Це представник 240-­ї серії, на яку встановлюється 4 види двигунів. Дана модель випускається з шестициліндровим двигуном Д­-262.2S2 потужністю 250 к.с. і об’ємом 8,7 л виробництва Мінського моторного заводу з європейською нормою викидів відпрацьованих газів Stage-­ІІ. Паливна система має паливний насос високого тиску, форсунки, свічки розжарювання для швидкого пуску у зимову пору й теплообмінник для нормалізації теплообміну. Для того щоб двигун виходив на максимальну потужність, в його конструкції турбіна з проміжним охолодженням повітря. Трактор має посилену коробку передач, посилену навісну систему з можливістю підняття маси до 5 тонн. Це дає можливість працювати з сучасними навісними, напівнавісними та причіпними швидкісними агрегатами. Нова гідравлічна система з продуктивністю насоса 100 л/хв. має 5-­ти секційний регульований розподільник на тросовому управлінні, де кожна секція може регулюватися в межах подачі від 2 до 85 л через кожну секцію.

Спеціально розроблений ергономічний дизайн у поєднанні з новим облицюванням дозволяє збільшити робочу зону оглядовості оператора, а також спростити доступ до основних вузлів трактора. Збільшено кут підняття капота для зручності обслуговування двигуна та радіаторної групи.

Звертаємо увагу, що кожне господарство може обрати собі модель з конкретним двигуном. Зараз у нас на конвеєрі модель ХТЗ­-248К.20 з двигуном FPT­-Iveco N67 ENT Х20. Він має ступінь очистки викидів відпрацьованих газів Stage-­ІІІА та систему подачі палива CommonRail другого покоління, компанії Bosch. Тут уже більше економічності, за рахунок багаторазової подачі палива, що забезпечує досягнення максимальної продуктивності, та миттєву реакцію двигуна. Має внутрішню систему рекуперації відпрацьованих газів, але не за рахунок встановлення зовнішнього клапана EGR, як це роблять інші виробники двигунів, а особливої конструкції розподільного вала, невеликий об’єм 6,7 літра, що видає потужність 240 к.с.

Також ми пропонуємо серію цих тракторів з двигунами ЯМЗ­-536 і ЯМЗ-­238.

На цій виставці ми відчули дуже високу зацікавленість до нашої техніки. Фермерів приваблює наша ціна, крім того, ще діє 25% і 40% компенсація. При співвідношенні в потужності, наш трактор на третину дешевший за аналоги інших виробників. Сьогодні сільгоспвиробники стали більше довірять техніці вітчизняного виробництва. Ці моделі тракторів оновлені, і їх якість стала набагато вищою. На цій виставці ми отримали велику кількість реальних замовлень.

Варто відзначити, що ці трактори є в наявності, і на заводі, і у наших дилерів, чекати не потрібно, сьогодні платиш і сьогодні забираєш.

В Україну соняшникові жатки Optigep постачаються з 2009 року. За цей час багато сільськогосподарських підприємств стали власниками цих жаток. А виставка саме те місце, де клієнти мають можливість поділитися один з одним накопиченим досвідом.

В’ячеслав Литвинчук, комерційний директор ТОВ «Агромашторг»:

– Ця виставка показала, що інтерес до жаток Optigep зростає з кожним роком. Висока зацікавленість у відвідувачів була до жаток для збирання соняшнику OptiSun. Сільгоспвиробники вже давно переконалися в надійності та універсальності цих жаток. Наші рядні жатки OptiSun довели, що можуть збирати як рядкові посіви, так і безрядні, без втрат урожаю. Це чи не єдині жатки, що прекрасно впораються навіть із полеглим соняшником, зібравши до 90% врожаю.

Але варто відзначити й нашу жатку для збирання кукурудзи OptiCorn Premium. Це полегшена жатка, що виготовлена з алюмінію та нержавіючої сталі, з редукторами від німецької фірми «Walterscheid». Вона засвідчила свою надійність, швидкість та ефективність на полях. У цієї жатки немає жодної ланцюгової передачі. Високоякісні редуктори й довгі русла забезпечують швидке просування кукурудзяної маси. На OptiCorn Premium надається гарантія 2 роки, а бокові редуктори обслуговуються раз на 8-­10 років.

Постійний учасник виставки «Зернові технології» ТОВ «Веста МК», виробник спеціалізованих ваг для агросектору та промисловості, вже вшосте представило широкому колу відвідувачів власну продукцію.

Десятирічний досвід роботи підприємства з проектування, виготовлення, монтажу та обслуговування ваг дав змогу запропонувати ринку найоптимальнішу конструкцію обладнання, яке стоятиме на сторожі ваших статків багато років.

Саме автомобільні ваги є головною спеціалізацією підприємства. Найпопулярнішими в аграрному секторі є металеві колійні платформи, але, за бажанням клієнта, ваги можуть комплектуватися захисними панелями всередину, знімними боковими обмежувачами тощо. Залежно від потреби, довжина ваг може становити від 6 до 24 м.

Основою вагової платформи Vesta є модульна конструкція із закритими ортотропними ребрами жорсткості (технологія, яку використовують під час будівництва сучасних мостів). Саме вона дозволяє отримати високу міцність конструкції й бути впевненими в якості ваг. Виготовлені за такою технологією ваги мають запас міцності платформи на рівні 200%, і це дозволяє без сумнівів давати на них п’ятирічну гарантію.

Крім того, зварювання металоконструкції відбувається на роботизованій лінії, що мінімізує небажаний вплив людського фактора при виготовленні ваг і, відповідно, підвищує їхню надійність і довговічність.

На стенді компанії було представлено секцію металевих ваг – відвідувачі мали змогу оцінити якість виконання зварних швів, фарбування, прокладання системи комунікації тощо.

Спеціалісти ТОВ «Веста МК» можуть як виконати будівництво всього вагового комплексу «під ключ», так і надати окремі його елементи для самостійного облаштування вагової працівниками господарства або доукомплектування замовником власного вагового комплексу. Залежно від потреби, компанія пропонує можливість часткової або повної автоматизації всього процесу зважування: це допомагає уникнути небажаного втручання в роботу ваг і запобігає проявам шахрайства на підприємстві. До системи автоматизації входить відповідне програмне забезпечення, камери для фіксації транспорту й вантажу, система дистанційного контролю за процесом зважування.

Окрім цього, замовляючи ваги виробництва ТОВ «Веста МК», ви купуєте продукцію вітчизняного виробника і можете розраховувати на повернення до 40% її вартості в рамках програми компенсації придбаної техніки. Погодьтесь, це вагомий аргумент.

Рекламодавці останнього номеру