Активність укладення форвардів на кукурудзу врожаю-2021 Україні зашкалює

24 березня 2021
Активність укладення форвардів на кукурудзу врожаю-2021 Україні зашкалює

Обсяг форвардних контрактів на поставки кукурудзи майбутнього врожаю в Україні вже досяг близько 2,5-3 млн тонн, що істотно перевищує показник попереднього сезону, коли такий рівень продажів був досягнутий тільки в червні. Даний факт в інтерв'ю ІА «АПК-Інформ» відзначив трейдер компанії Risoil Ukraine Тимур Шишлов.

«Причиною цього є високі ціни (200+ USD / т), які подобаються виробникам, і вони не хочуть втратити момент продажу. І це незважаючи на хвилю дефолтів поточного МГ і той факт, що тепер форвардний ринок активний тільки для тих, хто виконав свої зобов'язання повністю», - пояснив експерт.

Також він зазначив, що форма контракту не змінилася, але посилився «комплаєнс» і скоротилися ліміти на кожного постачальника.

Згідно з даними Швейцарської торгової і шіппінговой асоціації (STSA), маржа товарних трейдерів складає від 0,5% до 3% (і це при всіх ризиках). Причина - конкуренція так званих «великих розумних грошей».

«0,5-3% від ціни 152,5 USD/т (це орієнтовна середня ціна форвардного контракту по кукурудзі) одно 0,75-4,5 USD/т. При цьому необхідно враховувати, що у трейдерів далеко не з усіма угодами прибуткові. Основна маса форвардних контрактів в цьому сезоні полягала в період ціни від 145 до 160 USD/т на базисі СРТ-порт. Орієнтовно 5-6 млн тонн. На момент виконання в залежності від місяця ціна була від 200 до 260 USD/т СРТ-порт. Тобто трейдер, який хотів заробити 0,75-4,5 USD/т, за фактом втрачає від 55 до 100 USD / т на дефолт від постачальника», - пояснив Т.Шішлов.

Також він підкреслив, що в процесі спілкування з виробниками і невеликими торговими компаніями (посередниками) часто Risoil Ukraine стикалася з тим, що останні просто не розуміють вищевказану логіку.

«Вони вважають, що ми просто заробляємо ці 100 USD/т, що ми знали, що так трапиться, і спеціально у них купили, щоб їх обдурити. Але, по-перше, ми нікого не змушували продавати, а по-друге, кожну не привезену тонну ми змушені перекуповувати на ринку і вантажити за своїми контрактами», - резюмував Т.Шішлов.

Рекламодавці останнього номеру