Держгеокадастру пропонують виставити с/г землі державних установ на прозорі аукціони

10 грудня 2020

Уряду та Держгеокадастру пропонують передати державні с/г землі, які знаходяться на балансі різних державних органів, на відкриті прозорі конкурси з продажу орендних прав на ці ділянки. З такою ініціативою виступив голова підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі аграрного комітету, депутат «Слуги народу» Артем Чорноморов.

«Наразі у держави у розпорядженні, як ми чули зі слів голови Держгеокадастру, понад 4 млн га землі, з яких 1,7 вже передали ОТГ, ще 2 млн га — передадуть і 0,75 млн га — це землі на балансі Держгеокадастру, які наразі знаходяться в управлінні ряду держорганів (НААН, Міносвіти, МВС, Пенітенціарної служби та інших). Як розпоряджатися 2 млн га, які громадам передадуть до кінця 2020 року, вони вирішають самостійно. А от що робити з 0,75 млн га землі державних органів — хороше питання», — зазначив Артем Чорноморов.

Він додав, що наразі говорять про те, що їх теж потрібно передати громадам.

«На мій погляд, уряду слід розглянути інші варіанти. Якщо ці землі залишаться в користуванні у відповідних органів і установ, повинен бути забезпечений жорсткий контроль за їх використанням, з тим, щоб вони могли передаватися в користування агровиробникам на конкурентних засадах. Іншим варіантом може бути вилучення цих земель в користувачів, що використовують їх неефективно або за тіньовими схемами. І, знов-таки, надання їх Держгеокадастром в користування зацікавленим особам на прозорих електронних аукціонах», — розповів нардеп.

На його думку, в такому разі ці землі буде виведено з тіні.

«Яскраві приклади такої «ефективності» ми нещодавно бачили, наприклад в Академії агарних наук. Це прослідковується у всіх без винятку державних структурах. Тому потрібно забрати ці землі з тіні і на прозорих конкурсах передати їх тому, хто буде платити в бюджет всі податки і показуватиме реальний стан використання цих земель», — підсумував Артем Чорноморов.

Рекламодавці останнього номеру