Дрони замінять фермерам собак

8 березня 2019

Нові технології незабаром замінять вівчарських собак. Безпілотники вже можуть «гавкати» і подавати тваринам команди.

Остання модель квадрокоптера DJI Mavic Enterprise, вартістю $3,5 тис., може записувати звуки і відтворювати їх через гучномовець, дозволяючи видавати гучний гавкіт собаки чи інші команди.

Ця розробка «гавкаючих дронів» з’явилася не випадково. За спостереженнями фахівця з компанії Ferntech в Новій Зеландії Адама Керра, за останні два роки значно зріс попит на подібні пристрої. Фермери застосовують дрони, щоб впоратись з важкою, брудною, небезпечною або рутинною роботою.

«Вівчарі часто використовували дрони, щоб доглядати за вівцями і перевіряти наявність корму та води на віддалених пасовищах, але коли виникли дрони з гучномовцями, то ми подумали, чому б не спробувати їх у ролі собак?» — розповідає Адам Керр. Власники ферм, які вже випробували технологію кажуть, що вівці і корови ніколи не атакують гавкаючі дрони, в той час, як по відношенню до собаках вони іноді поводилися досить агресивно.

«Гавкаючі дрони справляються з роботою набагато швидше собак. Для цього, звичайно, потрібні навички оператора та практичний досвід роботи з вівчарськими собаками, але в погану погоду дрон — незамінна річ», — сказав пастух з ферми в Кентербері (Великобританія) Кору Ламбет.

Але попри це фахівці визнають, що найближчим часом вівчарським собакам не загрожує безробіття у зв’язку з дорожнечею «гавкаючих дронів», їх недовговічністю і обмеженими можливостями при несприятливих погодних умовах.

Джерело інформації

Рекламодавці останнього номеру