Експерти прогнозують падіння запасів зерна

7 травня 2021
Експерти прогнозують падіння запасів зерна

За прогнозами експертів IGC, світові запаси зерна закінчать 2020-21 маркетинговий рік на п'ятирічному мінімумі - 609 мільйонів тонн, відповідно до останнього Звіту про зерновий ринок, який опублікований 29 квітня.

Експерти заявили, що збільшення загального виробництва зерна (пшениці та грубих зерен) на 36 мільйонів тонн порівняно з попереднім маркетинговим роком буде компенсовано зростанням споживання на 44 мільйони тонн, завдяки чому запаси на 8 мільйонів тонн будуть нижчими, ніж рік тому.

"Падіння запасів відбувається головним чином внаслідок чергового скорочення кукурудзи до мінімуму за вісім років, що контрастує із зростанням пшениці до рекорду", - заявили у звіті компанії.

Прогнозується, що загальне споживання зернових буде зростати, що зумовлено збільшенням попиту на пшеницю на 20 млн. тонн.

В основному пов’язане з модернізацією виробництва в Бразилії, глобальний обсяг виробництва сої в 2020-21 роках прогнозувався на 1% у порівнянні з попереднім місяцем, до 362 мільйонів тонн, що на 7% вище, ніж рік тому.

"Тим не менше, при очікуваному значному збільшенні споживання, запаси помічають падіння другий сезон поспіль, у тому числі перевезення з США скорочуються на 80% у порівнянні з попереднім роком", - йдеться у повідомленні.

З урахуванням більших врожаїв в Азії, світовий видобуток рису в 2020-21 рр. Оцінюється в рекордно високі 504 млн. тонн, хоча рекордне використання, також прогнозоване в 504 млн. тонн, призведе до незначного зменшення запасів, за даними IGC.

Завдяки значному зростанню всіх компонентів, крім рису, Індекс зернових та олійних культур IGC (GOI), який вимірює середні ціни, зріс на 8% з минулого місяця до 285, що на 54% більше у порівнянні з минулим роком та найвищим рівнем з 2013 рік.

IGC заявив, що восьмирічна індексна індексна політика настає "оскільки погода і погіршення перспектив постачання призвели до значного зростання цін на кукурудзу, пшеницю, сою та ячмінь".

Рекламодавці останнього номеру