Експерти радять аграріям жнивувати оперативніше

31 липня 2020

Фермерам радять оперативно проводити жнива, адже спекотна та волога погода в Україні сприяє розвитку бур’янів, хвороб та шкідників на посівах. Про це повідомляє Національної академії аграрних наук України.

У другій та на початку третьої декади липня спостерігалася нестійка за температурним режимом погода зі значними коливаннями добових температур повітря, спекотні дні змінювалися прохолодними. Похолодання в окремих регіонах супроводжувалося дощами різної інтенсивності та кількості, грозами, градом та шквалами. Середньодобова температура на 1-6 °C перевищувала декадну норму і становила від 17,5 °C на заході – до 27 °C тепла на півдні. Поверхня ґрунту вдень нагрівалася до 57-65 °C, вночі охолоджувалася до 6-13 °C тепла. Опади різної інтенсивності спостерігалися майже по всій території країни», — зазначається у повідомленні.

За інформацією науковців, наразі важливим є питання підготовки ґрунту під майбутній урожай. Найголовніше потрібно зберегти наявну вологу та накопичити майбутню. Так, за багаторічними даними, кількість опадів, ймовірних у третій декаді липня та в серпні становить близько 100 мм. Якщо цю кількість зберегти від непродуктивних втрат, то утвориться сприятлива ситуація для отримання своєчасних сходів, зокрема ріпаку озимого.

Рекламодавці останнього номеру