Фермерам США радять повністю знищити підтоплене зерно

24 березня 2019

Американським фермерам радять не намагатися продавати підтоплене в результаті нещодавньої повені зерно кукурудзу та інші зернові, а повністю позбавлятися від них.

В результаті повені багато зернових бункерів затоплено річковою водою, і фермери не знають, що робити з своїми запасами. Експерти Університету штату Айова радять знищити їх повністю, оскільки таке зерно вже вважається фальсифікованим. Зараз збиток підраховують фермери штатів Небраска, Айова, Вісконсин, Міссурі і Південна Дакота. Тільки в штаті Небраска збиток склав один мільярд доларів. Один з рослинників Айови цитує дані газети «Кур'єр», згідно з якими тільки в окрузі Ватерлоо-Сідар-Фолс під водою знаходяться майже 1,2 мільйона бушелів кукурудзи і 390 тисяч - сої. З урахуванням місцевих цін на культури це близько 7,3 мільйона доларів.

Аграріям радять не дотримувати зерно до появи цвілі, і не змішувати підмочене з хорошим. В управлінні країни з контролю за продуктами і ліками нагадали, що навіть польова вода може містити продукти життєдіяльності тварин, високий рівень хімічних речовин і інші забруднювачі, які роблять культури небезпечними. Крім того, тепер управління буде ретельніше перевіряти безпеку навіть хорошого зерна, щоб уникнути потраплянню на ринок підмочених партій зернових.

У Національному управлінні океанічних атмосфер ситуацію що склалась пояснили рекордно швидким таненням снігу в цьому році. Там також прогнозують, що повені найближчим часом продовжаться по всій країні через опади які перевищують середній рівень.

Джерело інформації

Рекламодавці останнього номеру