Галузеві асоціації просять обмежити експорт кукурудзи з України

18 січня 2021

Асоціації «Союз птахівників України», «Свинарі України», «Союз кормовиробників України», а також Корпорація «Тваринпром» просять уряд вжити ряд заходів державного регулювання на ринку кукурудзи з метою недопущення дефіциту останньої на внутрішньому ринку. Про це йдеться у відкритому листі зазначених організацій, направленому прем'єр-міністру України Денису Шмигалю, міністру розвитку економіки Ігорю Петрашку і міністру аграрної політики Роману Лещенку.

«Просимо Вас, шановний Денис Анатолійович, дати відповідні доручення Міністерству розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України про внесення в додаток зернового Меморандуму, підписаного Мінекономіки з учасниками ринку зерна, узгоджених з учасниками ринку загальних річних обсягів експорту кукурудзи, як основної фуражної культури, в обсязі не більше 22 млн. тонн. У разі перевищення цього обсягу - ввести тимчасові обмеження на експорт кукурудзи для забезпечення внутрішнього споживання в цій культурі в необхідних для збереження тваринництва у нормальних обсягах», - йдеться в листі.

Автори документа переконані, що в даний час існує значний ризик фізичної відсутності кукурудзи для забезпечення фуражних потреб.

«Нинішня ситуація є вкрай небезпечною і ми як представники галузей, які є найбільшими споживачами фуражної кукурудзи, вкрай стурбовані необхідністю дотримання сформованого балансу попиту і пропозиції з метою недопущення неконтрольованого експорту та виникнення дефіциту для задоволення внутрішніх потреб тваринництва в культурі. Україна може повторити гіркий досвід 2003 року, коли була змушена закуповувати зернові за кордоном за значно вищими цінами, ніж ті, за якими їх експортувала», - підкреслюється в листі.

Рекламодавці останнього номеру