Інфраструктура – це наше все!

Чим вимірюється економічна ефективність агрокомпанії? Стабільно високими врожаями? Безумовно. Наявністю сучасної техніки та обладнання? Атож. Однак, не менш важливим є наявність відповідної інфраструктури, справжньої бази господарства, котра забезпечує господарству додаткові переваги.

000

Адже техніку важливо зберігати в затишному ангарі, тоді вона служитиме довго й ефективно. Вирощений урожай краще не засипати до комори, що збудована за часів раннього Хрущова, а в спеціально споруджене зерносховище з правильною вентиляцією, де зерно зберігатиметься в кондиційному стані стільки, скільки буде потрібно. Це саме стосується й приміщень для тваринництва, складів, ремонтних майстерень та інших об’єктів аграрної інфраструктури. Коли це все в господарстві є й побудоване якісно, тоді можна говорити, що воно міцно стоїть на ногах.

Так, кілька років тому ми відвідали господарство на Вінниччині, котре можна було в цьому плані назвати еталонним. Там не просто були побудовані зерносховища, ангари для техніки та нові ферми, але й спеціалізовані склади для зберігання ЗЗР та міндобрив, коротше кажучи, для всього.

Такий ґрунтовний підхід до справи керівник господарства пояснив просто. – «Ми закуповуємо мінеральні добрива не тоді, коли їх уже час використовувати й ціна на них стоїть найвища, а навпаки, у період найнижчих цін. Так, нам удалося закупити аміачну селітру по 6400 грн., а не по 12000 грн.… У нас 6 тисяч гектарів, порахуйте самі, скільки нам вдалося заощадити»…

Те ж саме можна сказати й про інші категорії ресурсів, необхідних у сільському господарстві. Через банальну неможливість закупити їх наперед змушує агровиробників істотно збільшувати витрати.

Часто буває, що потрібні препарати для захисту рослин потрібні тут і зараз, але власник господарства змушений очікувати їх тижнями, оскільки не мав змоги закупити їх і зберігати про запас. Буває й так, що продавці ЗЗР та добрив пропонують у якості додаткової послуги своїм

клієнтам тимчасове зберігання придбаної в них же продукції.

Із технікою трапляється ще гірше. Хоч би яким якісним був обприскувач чи посівний агрегат, але якщо машини стоять під відкритим небом цілий рік – на сонці, на дощі й під снігом, – то якісь системи та комплектуючі зазнають пошкоджень. Імовірно, несправність виявиться саме на початку сезону. Що може призвести до серйозного недобору врожаю.

Наче все тут зрозуміло, однак чимало агровиробників, навіть серед тих, які готові вкладати кошти в інфраструктуру господарства, не вміють прийняти правильне рішення щодо вибору проекту та виконавця робіт. Адже на ринку не бракує випадкових фірм або й відвертих шахраїв такого кшталту: «ти потримай стіну, доки я сходжу по гроші». Достатньо відкрити «Ютуб» і кинути оком на завалені склади й зерносховища під усіма снігами та вітрами…

001

За цю справу багато хто береться, проте не завжди з правильного боку. Запорука успішного результату – грамотний проєкт, котрий правильно підлаштований під потреби та вимоги замовника. Будівельні об’єкти не можна розраховувати «на око» чи просто взявши перший ліпший підходящий проєкт. Саме тому ми кожну співпрацю із замовником будівництва розпочинаємо з детального аналізу потреб та побажань агровиробника й аналізу проєкту, якщо такий уже є, наголошує директор ТОВ «Бардаж» Юрій Тесленко.

Команда фахівців на чолі з Юрієм Вікторовичем займається будівництвом спеціалізованих будівельних об’єктів, у тому числі в аграрному секторі, упродовж багатьох років. ТОВ «Бардаж» успішно реалізувало десятки будівельних проєктів для аграрних компаній – як вітчизняних, так і з іноземними інвестиціями. А аграрії Заходу намарне тратити гроші не звикли!

Фахівець стверджує, що сьогодні істотно зросла зацікавленість агровиробників у розвитку власної інфраструктурної бази, зокрема, складів,

ангарів, силосів та ферм.

Упродовж останніх років ми взяли участь у реалізації кількох десятків таких проєктів. Підприємці потребують функціональних надійних споруд за розумною ціною. Звісно, задовольнити такі запити не просто, тому ми розробили низку першочергових принципів для роботи за такими

замовленнями,розповідає Юрій Тесленко.

За його словами, вибір виконавця будівельних робіт в агросекторі слід починати з наявності в нього досвіду спорудження таких об’єктів саме в аграрній сфері. Адже звести силос висотою кілька десятків метрів, до якого засиплють тисячі тонн зерна – це, м’яко кажучи, зовсім не те, що збудувати двоповерховий котедж.

Після цього, як уже мовилося, слід братися до ретельного аналізу проекту й працювати над ним разом із замовником. Клієнт повинен отримати саме те, що потрібно саме йому, причому за адекватну ціну.

Розумієте, демпінгувати готовий кожен, але не кожен має змогу грамотно здешевити кінцеву вартість проєкту й заощадити гроші замовника будівництва. Це надзвичайно тонка справа, тому не завжди слід довіряти найдешевшій пропозиції чи, навпаки, обирати найдорожчий варіант, гадаючи, що от ці вже точно зроблять усе як слід… Орієнтуватися слід на той кошторис, кожну статтю якого будівельна компанія може грамотно пояснити й показати: ось тут ми можемо зекономити на товщині металу, але не більш ніж на ось стільки, тут – на утеплювачі, однак до певних меж, а ось тут – економити в жодному разі не можна, – пояснює керівник ТОВ «Бардаж».

Юрій Вікторович наголошує на винятковій увазі до бетонних робіт та закладання фундаменту, як основи основ будь-якого капітального будівництва. Їх повинні виконувати справжні професіонали, використовуючи найкращі матеріали й обладнання.

>Кадри в цій справі – це наше все. Як, власне, і в усьому сільському господарстві. Знайти вмілого відповідального робітника не просто. Тому ми горді з того, що за роки роботи підібрали міцну вправну команду, кожен член якої досконало знає свою роботу й відповідально ставиться до справи. З іншого боку, ми якісно оновили підходи до справи й при виконанні тих чи інших видів робіт, перш за все, для фундаментних робіт, залучаємо представників іноземних компаній, зокрема, турків. Турецькі будівельні та автодорожні компанії не потребують реклами: це люди, котрі приїжджають на об’єкт і гарантовано якісно виконують свою роботу, – зазначає Юрій Тесленко.

Цікаво, що від самого початку своєї роботи ТОВ «Бардаж» зосередилося на перевірених рішеннях відомих світових виробників. Так, часто у якості основи для проектів споруд для аграрної інфраструктури беруться розробки французьких партнерів. Це дає змогу не «винаходити велосипед», а пропонувати клієнтам гарантовано вдалі рішення.

Це стосується всього: надійності споруд, планування, утеплення та гідроізоляції, функціональності, коротше кажучи, усіх експлуатаційних моментів. Замовник отримує відмінний результат, такий же, як і французький або канадський фермер, із урахуванням індивідуальних побажань. При цьому, оскільки ми працюємо в Україні, то маємо змогу пропонувати відчутно нижчу ціну виконання робіт. Ми не просто впевнено конкуруємо щодо якості, але й за ціною реалізації проєктів. Це наші ключові переваги, і ми довго йшли до цього, удосконалюючи технологію роботи, розповідає Юрій Тесленко.

Наш співрозмовник особливо наголошує на тому, що компанія володіє повним спектром технологічних навичок, котрі відрізняються за різними критеріями, залежно від специфіки роботи.

По-перше, виконання проектних робіт відбувається з урахуванням особливостей використання конкретної споруди. Опрацювання всіх нюансів майбутньої експлуатації проводиться спеціалістами власного конструкторського бюро в співпраці з проектувальниками французької компанії – нашого багаторічного партнера.

По-друге, використання в будівництві металоконструкцій, що виготовлені на основі креслень, котрі відповідають європейським стандартам й адаптовані до локальних умов експлуатації, гарантує безпечність конструкції, її стійкість, довгий термін експлуатації саме в кліматичних умовах того чи іншого регіону.

По-третє, будівельно-монтажні роботи, що проводяться на виробничій базі підприємства, гарантують мінімізацію витрат – як енергетичних, так і часових, трудових та матеріальних.

002

І нарешті, не дивлячись на те, що компанія добре знається на реалізації проектно-будівельних робіт в аграрному секторі, до реалізації будь-якого нового проєкту ми залучаємо спеціалістів із конкретних галузей сільського господарства. Консультативна допомога такого спеціаліста дуже важлива, оскільки дає можливість нашим професіоналам розробляти коректні, максимально адаптовані до конкретних ситуацій проєкти та створювати ідеальні умови для вирощування тварин чи птиці, зберігання сільськогосподарської продукції тощо.

Існує ще один надзвичайно важливий критерій – це своєчасність виконання завдання. Адже одне й те ж завдання можна виконувати два місяці, а можна й цілий рік. В останньому разі суттєво зростає вартість проєкту для замовника, оскільки тягне за собою супутні витрати: оплату праці робітників, машиністів, проживання тощо. Натомість нам удалося налагодити оптимальну схему виконання замовлення, починаючи з того, що наші фахівці збираються не в нас на базі, перед тим як виїхати на об’єкт, а безпосередньо вже на об’єкті. Аналогічним чином ми поетапно, за чітко розрахованим графіком, послідовно виконуємо кожен вид робіт, аж до завершення проєкту,стверджує Юрій Вікторович.

Повертаючись до початку нашої розмови, ще раз наголосимо, що успішний агробізнес безпосередньо залежить від інфраструктурної бази компанії. Якщо ви маєте де зберігати зерно, мінеральні добрива й техніку, то отримуєте додаткові можливості для бізнесового маневру. Це й можливість продати врожай у найбільш вдалий момент, купити добрива чи інший ресурс у період найнижчих цін, зберегти машини та агрегати в справному стані якнайдовше, створити власну майстерню або цех із переробки продукції, створити хороші умови для утримання тварин – у результаті це все позитивно відображається на рентабельності агровиробництва. Важливо зробити це, як кажуть, один раз – проте на совість.

003004
Рекламодавці останнього номеру