Коли МЕРТ оприлюднить ліміти експорту зерна врожаю 2020 року

19 травня 2020

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України планує оприлюднити обсяги експорту українського зерна врожаю 2020 року до кінця червня поточного року.

Генеральный директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль у соцмережі Фейсбук зазначив що наразі представники робочої групи планують пердставити у другій половині червня робочий варіант меморандуму по зерну на наступний рік.

"Є обережні прогнози виробництва зерна в поточному році, вони дещо різняться… Більш точні прогнози робити зарано, але доведеться”, – написав Павло Коваль. За словами фахівця, всі асоціації агровиробників зерна констатують дотримання домовленостей згідно поточного Меморандуму.

Обсяги експорту зерна нового врожаю будуть залежати від прогнозного обсягу виробництва зерна у поточному році, який було дещо знижено через несприятливі погодні умови березня-квітня.

“На зустрічі в МЕРТ торкнулися питання негайного реагування на проблеми посухи в окремих районах півдня України, де продуктивної вологи не добавилося… Є розуміння певних заходів підтримки які потребують кількісних оцінок та розробки процедур. Аграрії звернулися із пропозицією пришвидчити цю роботу, оскільки рік дуже цікавий, а діди нас завжди вчили що весною день – рік годує”, – додав експерт.

Нагадаємо, Мінекономіки та агровиробники раніше підписали Меморандум щодо обмеження експорту зернових з України врожаю минулого року.

«Щодо експорту пшениці — підписали Меморандум між основними експортерами, борошномелами та Мінекономіки та зафіксували об’єм в 20,2 млн тонн до 1 липня 2020 року. Цього буде достатньо, щоб внутрішній ринок задовільнити», — прокоментував ситуацію заступник міністра МЕРТ Тарас Висоцький.

Рекламодавці останнього номеру