Комплекс погодних умов у першій декаді був сприятливий для сільгоспкультур в Україні

19 травня 2021
Комплекс погодних умов у першій декаді був сприятливий для сільгоспкультур в Україні

Протягом першої декади травня в Україні спостерігалися малосприйнятливі та небезпечні явища для сільськогосподарських культур - заморозки на поверхні ґрунту, зниження відносної вологості до надзвичайно низьких для травня показників (18-30%), особливо нехарактерних для західних областей, а також сильні вітри, які швидко висушували верхні шари грунту. Про це йдеться в черговому місячним огляді Укргідрометцентру.

«Однак комплекс погодних умов, що склалися протягом звітного періоду, у цілому по території України для озимих і ранніх ярових культур оцінювався як сприятливий внаслідок достатньої вологозабезпеченості і близького до оптимального (або трошки нижчого) рівня температури повітря і грунту для цього виду культур. Вегетація озимих і ранніх ярових культур відбувалася досить активно, значного відставання від середніх багаторічних показників не спостерігалося», - підкреслили пгрометеорологи.

Також наголошується, що вологозабезпеченість посівів на більшості площ була достатньою і оптимальною, однак в південних і південно-східних областях відбулося збільшення площ із слабким зволоженням верхніх (0-10 і 0-20 см) шарів ґрунту під озимими та ранніми яровими культурами.

«У західних районах Запорізької та східних районах Херсонської областей значно погіршилось зволоження метрового шару ґрунту. Це сталося в результаті невеликої кількості опадів з кінця квітня і протягом першої декади травня (4-20% норми) і через вітряну погоду», - додали експерти.

Рекламодавці останнього номеру