Куди найбільше імпортують українську кукурудзу

15 червня 2020

За травень з України кукурудзи експортували на 411 млн доларів. А за п’ять місяців 2020 року українські трейдери відвантажили закордонним покупцям зерна кукурудзи на 2,861 млрд доларів.

Найбільшими покупцями кукурулзи стали КНР, Єгипет та Іспанія. Такі оперативні дані наводить державна митна служба України. Трійка лідерів з імпорту кукурудзи з України протягом січня-травня не змінилась.

Традиційно найбільше кукурудзи відправляють у Китайську Народну Республіку. Туди протягом травня було продано української кукурудзи на 163 млн доларів. Це цілком достойний показник за місяць торгівлі навіть для розпалу сезону, не кажучи вже про завершення маркетингового року. За прогнозом USDA Китай протягом року імпортує 7 млн тон зерна кукурудзи – влада КНР має намір накопичення перехідних запасів у розмірі 75% річного споживання.

Значно повільніше за попередні періоди імпортував кукурудзу Єгипет – у травні країна закупила цього виду українського зерна лише на 219 тисяч доларів. Однак, великі партії, які були придбані раніше зберегли Єгипет на другому місці трійки найбільших імпортерів. Практично те саме можна сказати і про Іспанію, яка за травень придбала української кукурудзи на $35 млн.

Інші покупці протягом січня-травня 2020 року забезпечили майже 60% (на 1,711 млрд доларів) «кукурудзяного» експорту України
Рекламодавці останнього номеру