МХП став лідером рейтингу екологічно чистих компаній України

6 травня 2019

Ділове видання «Власть денег» опублікувало черговий фірмовий рейтинг двадцяти найбільш екологічно безпечних вітчизняних і закордонних виробників на території України. Безсумнівним лідером аграрного сектору став агроіндустріальний холдинг МХП («Миронівський хлібопродукт»).

Експерти «ВД» аналізували процеси екологічної модернізації виробництва, встановлення екологічно чистого обладнання, освоєння випуску безпечної для довкілля та здоров'я людини продукції. Під час відбору підприємств головним критерієм була наявність як уже реалізованих, так і запланованих екологічних проектів. Враховували не тільки обсяги інвестицій, але й роль інновацій у збереженні здоров'я українців, поліпшенні ситуації в регіонах, посиленні технологічного потенціалу України.

Лідируючу позицію МХП забезпечила технологія екологічно орієнтованого замкненого виробничого циклу, реалізована на базі ПрАТ «Оріль-Лідер» (Дніпропетровська область).

Ця компанія привернула увагу експертів, тому що створила екологічно орієнтований замкнений цикл виробництва. У грудні 2018 року «Оріль-Лідер» визнаний переможцем конкурсу «ЕКО трансформація-2018» за інноваційний підхід до утилізації відходів за допомогою біогазової установки потужністю 5,5 МВт, у будівництво якої було інвестовано $15 млн. На біогазовій станції здійснюється також очищення стічних вод.

«Це рішення допомагає фабриці не тільки підтримувати високі екологічні стандарти, але й ставати більш енергонезалежною. Керуючись впровадженою екологічною політикою на рівні холдингу, птахофабрика постійно працює над вдосконаленням технологій на всіх етапах виробництва. Стандарти роботи компанії підтверджені сертифікатом ДСТУ ISO 22000:2007 “Системи управління безпечністю харчових продуктів”», – повідомляє видання «Власть денег».

Вручення премії відбулося на бізнес-форумі «ЕКО трансформація України», який об'єднав більш як 50 компаній, представників громадських екологічних рухів і державних структур, відповідальних за реалізацію екологічної політики.

Крім того, експерти «ВД» високо оцінили низку інших екологічних програм, реалізованих у МХП, серед яких програма управління в сфері екології; програма впровадження системи екологічного менеджменту; програма зниження викидів парникових газів; план управління пестицидами.

Птахофабрика «Оріль-Лідер», що орієнтується на передовий світовий досвід і стандарти, використовує обладнання провідних виробників. Усі етапи технологічного процесу передбачають використання сучасних енергоефективних рішень.

Джерело інформації

Рекламодавці останнього номеру