На Полтавщині представили зрошувальне обладнання від «Варіант Агро Буд»

16 вересня 2019

12 вересня вітчизняний виробник зрошувального обладнання та обладнання для АПК- харківській завод «Варіант Агро Буд», провів День поля, представивши в роботі дощувальну самохідну машину кругового типу. Захід відбувся на щедрій Полтавській землі на полях ТОВ «Відродження» (Кременчуцький р-н), яке вже рік експлуатує цю машину.

Щоб дізнатися про технічні особливості й практику експлуатації зрошувальних систем від «Варіант Агро Буд», на захід прибуло понад 60 зацікавлених осіб, практично, з усіх регіонів України.

На День поля були запрошені представники влади, державних і наукових установ області. Тож, відбувся справжній практичний семінар зі зрошення, що пройшов під відкритим небом.

З вітальним словом до присутніх звернувся директор ТОВ «Варіант Агро Буд» Грушко Олексій Юрійович. Він детально розповів про своє підприємство та його плани на майбутнє:

Ми хочемо переконати наших аграріїв у тому, що в Україні сьогодні є підприємства, здатні виробляти високоякісну техніку, лояльно ставитися до своїх клієнтів і в оперативні терміни вирішують усі питання. Наша головна перевага як виробника зрошувального обладнання, на відміну від іноземних, - оперативність. Ви добре знаєте, хто пропонує імпортні зрошувальні машини в Україні - це компанії, які є дилерами. Особливість зрошувального обладнання в тому, що кожна машина є унікальною, вона комплектується під конкретне поле. І жоден дилер імпортної техніки не може привезти собі на склад велику кількість комплектуючих, з яких можна складати ці машини. Наші машини складаються з секцій 4 типорозмірів, їх виготовлення - це дуже тривалий і металоємкий процес. Наше підприємство постійно виготовляє машини і вони завжди є в наявності. Для прикладу, американські компанії повинні мати запас в 45 днів для виробництва машини, потім 45-60 днів на її доставку, розмитнення. На це потрібно звертати увагу, бо це справді дуже важливо - хто й наскільки швидко реагує на ці питання. Якщо ми з вами сьогодні підпишемо контракт, то через два тижні наша машина вже буде складатися на вашому полі.

Виробництвом зрошувального обладнання ми займаємося лише два роки. На сьогодні ми виробили більше 40 машин і лише в цьому році вже реалізували 34 машини, це, гадаю, дуже гарні показники.

Директор ТОВ «Відродження» і господар заходу Кузьменко Сергій Петрович поділився з присутніми своїм досвідом експлуатації агрегату і економічними розрахунками:

Застосовувати зрошення на своїх полях ми почали з 2015 року, придбавши фронтальну машину іноземного виробника, що поливає поле площею 96 га. І відразу побачили результат: врожай кукурудзи при поливі збільшився вдвічі, врожай соняшнику на поливному полі в минулому році був 54 ц/га, а на полях без поливу мали 30-35. Тому виникло бажання розвивати цей напрямок, і восени минулого року ми придбали свою другу, цього разу кругову машину, у харківського підприємства «Варіант Агро Буд». Вона в нас покрила площу у 75 га. й працювала по кукурудзі, зробивши за сезон десять кругів. Це поле ми вже зібрали й отримали врожайність 15 ц/га. Для прикладу, за аналогічних умов на сусідньому полі без поливу мали 6 ц/га. Тобто, можна говорити про більшу ніж удвічі прибавку до врожаю. За нашими підрахунками ця машина за 2 роки здатна себе повністю окупити.

До вибору техніки ми підходили дуже прискіпливо, прораховували варіанти від різних виробників, як іноземних, так і вітчизняних. Відвідували заводи в Миколаєві, у Харкові. У результаті зупинили свій вибір саме на харків’янах, нам сподобалось їхнє підприємство й ставлення до замовників. Їх техніка досить надійна, оскільки вони використовують імпортні комплектуючі від відомих виробників, труби українські, але з гарним оцинкуванням. У результаті їх техніка порівняно з «іноземцями» вийшла приблизно на 25% дешевша, плюс ми вже отримали за неї трохи більше 500 тис. грн. державної компенсації. У результаті в порівнянні з аналогічною іноземною технікою маємо економію в 1 млн. грн. - різниця досить суттєва.

Систему склали дуже швидко і вчасно, за 2 тижні запустили в роботу, обслуговував її один оператор. Жодних проблем за сезон у нас не було. Незабаром плануємо придбати ще одну дощувальну машину, і вже, без сумніву, будемо звертатися лише до «Варіант Агро Буд». Цю організацію можемо рекомендувати й іншим: харків’яни все роблять відповідально, в обумовлені терміни, прозоро й без «підводних камінців», усі умови договору були виконані вчасно.

Рекламодавці останнього номеру