На ринку зростає попит на соняшниковий шрот

17 лютого 2020

Останні 4 роки Україна виробляє щороку близько 6 млн тонн соняшникового шроту, з яких експортує на зовнішні ринки 4-5 млн тонн.

З огляду на те, що Україна пролонгувала низку програм держпідтримки вітчизняного тваринництва, можна сподіватися, що попит на соняшниковий шрот залишиться стабільно високим і всередині країни: тваринництво без шротів, які використовуються при приготуванні кормів, є неможливим, пише Agronews.

Україна вийшла зі своїм соняшниковим шротом на китайський ринок 2018 року і відразу поставила туди 640 тис. тонн, чим потіснила інших постачальників. А 2019 року обсяги поставок лише за січень становили 329,9 тис. тонн. Експорт у цьому перспективному напрямку постійно зростає.

«У момент виходу українського соняшникового шроту на китайський ринок його закупівельна ціна всередині держави з урахуванням вищих, що є вищою, ніж за звичайний соняшник, зросла ще на $20-25. Це зробило виробництво соняшникового шроту прибутковим бізнесом», — відмічає Олексій Тартаківський.

Експерт прогнозує, що в 2019/2020 МР експорт шротів з України в Китай може досягти 1 млн тонн. Проте Олексій Тартаківський звертає увагу трейдерів і виробників соняшникового шроту на те, що через поширення АЧС розвиток тваринництва в Китаї може дещо уповільнитися і попит на шроти впаде. Але в подібному випадку, швидше за все, в цій країні зростатиме птахівництво, що також неможливе без шроту. Відтак падіння поставок цього важливого продукту на зовнішні ринки фахівець не прогнозує.

Рекламодавці останнього номеру