На виставці «Агро­2019» компанія ДЕМЕТРА презентувала свої новинки

Компанія «Деметра» впродовж останніх 12-­ти років займається постачанням і монтажем обладнання для сушіння, зберігання й транспортування зернових культур. Цього року на виставці «Агро-­2019» компанія презентувала свої новинки: сушарку змішаного типу Mixed Flow GRAIN DRYER та металобункер для тимчасового зберігання зерна.

Сушарка змішаного типу Mixed Flow GRAIN DRYER – новий тип сушарки, який минулого року презентувала американська компанія Sukup. Нова зерносушарка – ефективне поєднання технологій сушіння в шахтному та колонковому обладнанні. Процес нагрівання й сушіння зерна відбувається в верхній шахтній частині обладнання, охолодження зерна – у нижній колонковій частині. Ця сушарка зовні схожа на зерносушарку шахтного типу, але її нижня частина є зоною охолодження й схожа на конструкцію зерносушарки модульного типу. Одну з таких сушарок компанія «Деметра» вже реалізувала для ТОВ «П’ятидні» на Волинь. Новинка є на складі в Білій Церкві й доступна для придбання.

Переваги сушарок Mixed Flow GRAIN DRYER:
  • Система вакуумного охолодження, що дає перевагу в економії енергоносіїв і витрат палива;
  • Сушарки працюють в системі повного нагріву з охолодженням, на відміну від сушарок модульного типу, які можуть працювати або на повний нагрів, або на повний нагрів з охолодженням;
  • Мають два типи завантаження: гравітаційне та завантаження транспортером.

Сьогодні ці зерносушарки користуються великим попитом у США, тому в компанії «Деметра», яка є офіційним постачальником обладнання в Україні, вирішили запропонувати ці сушарки і для українських товаровиробників.

Другий продукт­новинка від компанії «Деметра» – металобункер для тимчасового зберігання зерна.

Металобункер – це конструкція, що складається з одного або двох кілець (поясів), що набрані з листів із оцинкованої сталі (з вмістом цинку 350 г/м2), висота стін бункера складає 1,12 або 2,24 м відповідно. Діаметр – від 9,4 до 27,44 м, місткість бункера – від 110 м3 до 2308 м3.

Знизу ємність вистелена поліетиленовою плівкою з подвійним ламінуванням, зверху вкрита надміцним брезентом для захисту від опадів. Верхній шар брезенту сріблястого кольору виготовлений у Канаді й слугує для нейтралізації дії сонячного проміння, тобто запобігає зігріванню зерна та конденсації вологи всередині бункера. Внутрішня частина брезенту – чорна, для запобігання проникненню сонячного світла. Брезент водонепроникний, стійкий до згубної дії грибкових утворень, до цвілі та гнилі.

Ця система тимчасового зберігання зерна є найдешевшим і при цьому надійним варіантом проміжного зберігання. До переваг можна також віднести легкий і швидкий монтаж бункера протягом кількох годин, можливість щорічного повторного використання, на відміну від зберігання збіжжя в мішках.

Є два варіанти, коли доцільно використовувати бункер. Перший – це коли йде збирання врожаю, елеватори заповнені, тоді зерно накопичують у металобункерах для тимчасового зберігання на 1­2 дні, для того, щоб зерно прибрати з полів. Другий варіант – тимчасове зберігання вже просушеного зерна протягом 2-­3 місяців, наприклад, при очікуванні кращої ціни.

Зерновий металобункер – це оптимальне рішення, адже інші альтернативи малоефективні. Зберігання зерна насипом на відкритому повітрі робить його вразливим до атмосферних опадів – дощу, снігу – воно псується через підвищену вологість. Таке зберігання не захищає від шкідників та вітру. Зберігання зерна в мішках – складний процес, та й дорогі мішки можна використовувати лише раз. Тому металобункер – ідеальне рішення для потреб тимчасового зберігання зерна.

Додатково для завантаження й розвантаження потрібно використовувати шнекові або пневмотранспортери.

Рекламодавці останнього номеру