Переважна більшість озимих в Україні перебувають в задовільному і доброму стані - НААН

1 квітня 2021
Переважна більшість озимих в Україні перебувають в задовільному і доброму стані - НААН

Станом на 25 березня переважна більшість посівів озимих культур в Україні перебувала в задовільному і доброму стані. Про це свідчать результати обстеження, проведеного фахівцями Національної академії аграрних наук України, повідомила прес-служба НААН.

«Разом з тим, за даними ДУ «Інститут зернових культур НААН», на деяких посівах спостерігається частковий некроз листових пластин (10-25% від загальної вегетативної маси). Величина пошкодження надземної частини залежить від сортового складу, норми висіву насіння і фази розвитку рослин. Як правило, листовий апарат у рослин з настанням тепла швидко регенерує і не впливає на показники врожайності, але в умовах ц.р., коли відновлення активної вегетації озимих зернових культур затримується, це може негативно позначитися на продуктивності рослин на окремих посівах, зокрема при пізніх строках сівби і через недостатнє підживлення азотними добривами», - уточнили вчені.

У зв'язку з цим весняний догляд за посівами НААН рекомендує починати з визначення густоти рослин на початок відновлення весняної вегетації і їх загального розвитку.

«Перша норма внесення азоту повинна бути достатньою і максимально ранньою, що буде сприяти швидкій регенерації листкової поверхні і дасть старт утворенню додаткових пагонів. Найголовніше завдання - якомога ефективніше використовувати зимову вологу, яка з наростанням температури буде швидко випаровуватися. Особливо це стосується внесення сухих гранульованих форм азотних добрив», - говориться в повідомленні.

Рекламодавці останнього номеру