Португалія буде використовувати кіз для запобігання пожеж

24 серпня 2019

У Португалії запустили пілотний проєкт по боротьбі з загоряннями на відкритій місцевості за допомогою кіз. Уряд визнав, що їх захисні смуги неефективні, проте тварини можуть з’їдати все те, що може загорітися.

Влада Португалії заявляла: вони докладають всі зусилля для того, щоб знайти рішення проблеми лісових пожеж, які виникають в країні в останні роки. Уряд вже випробував такі високотехнологічні інструменти, як безпілотники, використовував супутники і літаки для гасіння пожеж.

Нова програма передбачає розведення кіз, які будуть пастися в районах з високим рівнем пожежонебезпеки в літній час. Вони будуть ліквідовувати рослинність, яка легко загоряється під час спеки і допомагає вогню перекидатися з полів на ліси.

Наприклад, листя суничного дерева мають клейку захисну плівку, яка легко запалюється. Але для кіз це їжа, заради якої вони підіймаються на схили гір, чим допомагають зупинити подальший розвиток пожежі. Цей проєкт уряд початок в 2019 році, його бюджет — кілька тисяч євро. У пілотному проєкті беруть участь 40-50 пастухів по всій країні, і в окремих районах країни, найбільш уразливих до пожеж, будуть пастися до 10 тис. кіз на території близько 27 кв. км.

«Коли люди залишають сільську місцевість, вони також залишають землю надзвичайно вразливою для пожеж, — зазначив Жуан Касінелу, чиновник з міністерства сільського господарства Португалії. — Тепер ми хочемо задіяти тварин в тому, щоб боротися з цим»

Джерело інформації

Рекламодавці останнього номеру