Президент підписав указ щодо передачі сільгоспземель громадам

16 жовтня 2020

Президент України Володимир Зеленський підписав указ №449 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин».Про це повідомила пресслужба ОПУ у четвер, 15 жовтня.

Як повідомляється, документ передбачає передачу земель сільськогосподарського призначення з державної у комунальну власність - безпосередньо громадам. За словами Зеленського, даний указ завершить реформу децентралізації в Україні.

Як уточнюється, 26 жовтня всі новостворені громади отримають землі в комунальну власність і зможуть використовувати кошти від користування землею для свого розвитку.

Як уточнив президент, всього місцеве самоврядування отримає у власність понад 2 млн га землі.

«Ми повертаємо землі людям. З центру - на місця. Це логічно і справедливо. Важливо, що закон забороняє продаж земель комунальної власності. І це - гарантія, що наступні покоління українців залишатися господарями своєї землі», - заявив Зеленський.

При цьому глава Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко уточнив, що після передачі 2 млн га земель громадам у держави залишається всього 750 тис. га (землі Академії наук, Міноборони, Пенітенціарної служби і т.д.).

Водночас експерт з питань земель сільськогосподарського призначення Сергій Біленко виключає можливість передачі землі, яка не має кадастрового номеру.

Так, за його словами, територіальні громади можуть передавати лише проінвентаризовані землі. Така передача врегульована Земельним кодексом України.

На думку Сергія Біленка, цей указ є нагальним, оскільки законопроект №2194 (який передбачає передачу всіх державних земель за межами населених пунктів, окрім тих, які потрібні державі для здійснення своїх функцій, в комунальну власність територіальних громад) може розглядатися довго.

Тому для того, щоб громади могли якомога швидше скористатися своїм правом, президент дав доручення Держгеокадастру передати землі сільськогосподарського призначення, які перебувають у розпорядженні цього органу.

«Це – основа для місцевого самоврядування. Законопроєкт 2194 необхідно ухвалювати, тому що громадам потрібні не тільки землі сільськогосподарського призначення, а й землі для комерційного використання, для промисловості. Вони дають набагато більше коштів місцевому бюджету» , – зауважив експерт.

Рекламодавці останнього номеру