Прогноз експорту кукурудзи з України збільшено на 1,5 млн тонн

15 грудня 2020

Очікується, що валовий збір кукурудзи українськими сільгоспвиробниками у 2020 році складе 29,5 млн тонн, а прогноз експорту культури переллятий до 24 млн тонн. Про це йдеться у новому грудневому звіті міністерства сільського господарства США (USDA).

Згідно з оцінкою міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, валовий збір кукурудзи на 7 грудня вже становив майже 28 млн тонн, а частина площ ще були не зібрані. Тож, прогноз USDA щодо виробництва цієї культури не виглядає нереальним – попередня, листопадова оцінка валу була на рівні 28,5 млн тонн.

При цьому, мінсільгосп США прогнозує, що загальний експорт кукурудзи з України у 2020/2021 маркетинговому році складе 24 млн тонн, що на 1,5 млн тонн більше попередньої оцінки USDA, зробленої місяць тому. Зазначено, що збільшення прогнозу експорту для України відбувається на тлі погіршення оцінок для таких глобальних виробників, як ЄС та Аргентина.

Але при цьому, на думку USDA, кінцеві запаси кукурудзи у поточному маркетинговому році будуть знижуватись майже в усьому світі – такий висновок зроблений для Індії, Бразилії, Канади, України та Єгипту.

Але загальне світове виробництво фуражного зерна, згідно з грудневим звітом, повинне у 2020/2021 маркетинговому році залишено у прогнозі майже без змін – на рівні 1448 млн тонн.

Як зазначено у звіті, «перспективи поставок фуражного зерна у 2020/2021 маркетинговому році припускають практично незмінне виробництво, зрозтання торгівлі і менші кінцеві запаси у порівнянні з минулим місяцем. Зростання в Україні буде більш ніж компенсоване скороченням у Аргентині, ЄС і Канаді».

Рекламодавці останнього номеру