Розвиток галузі тваринництва є серед довгострокових пріоритетів Мінагрополітики, - Ольга Трофімцева

5 березня 2019

Програми державної підтримки галузі АПК мають бути сталими, прозорими та фокусуватись на тих підгалузях, які можуть дати поштовх розвитку всього сектору. Розвиток галузі тваринництва потребує довгострокових інвестицій та знаходиться серед пріоритетів роботи Мінагрополітики на 2019 рік.

Про це зазначила в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева під час відкриття XII Міжнародного молочного конгресу, який сьогодні розпочав свою роботу у м. Києві Міжнародному Виставковому Центрі (Броварський пр-т, 15).

«Починаючи з 2018 року, Мінагрополітики запровадило таку цільову державну підтримку галузі тваринництва. В поточному році на програми державної підтримки галузі буде спрямовано 3,5 млрд грн., з яких 1,4 млрд - на розвиток скотарства, як для сільськогосподарських підприємств за утримання корів, так і для фізичних осіб за утримання молодняка ВРХ», - наголосила в.о. Міністра Ольга Трофімцева.

Також вона додала, що 250 млн грн передбачено державою для здешевлення придбання племінного поголів’я, зокрема нетелей, корів. «Для залучення інвестицій у розвиток скотарства державною підтримкою передбачено здешевлення будівництва або реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, як за власні кошти, так і за кредитні. На ці цілі передбачається 1,8 млрд грн»,- прокоментувала в.о. Міністра.

За словами Ольги Трофімцевої, в поточному році буде продовжена програма надання часткової компенсації відсоткової ставки за кредитами, залученими у вівчарство, козівництво, бджільництво, звірівництво та аквакультури у розмірі 50 млн грн.

«Важливим фактором розвитку галузі тваринництва, особливо молочного скотарства, є кооперація. Тому за окремою державною програмою «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств» передбачено фінансування обслуговуючих кооперативів: у розмірі 70% компенсується вартість придбаного обладнання, зокрема для первинної обробки та переробки молока»,- резюмувала в.о. Міністра.

Прес-служба Мінагрополітики

Рекламодавці останнього номеру