Соняшник залишиться однією з найприбутковіших культур

24 лютого 2020

За прогнозами Agritel, площа під соняшником у 2020 році має зрости до рекордного рівня, а сама культура залишиться однією з найприбутковіших.

Рентабельність, що забезпечується різними культурами, залишається одним з найважливіших факторів при прийнятті рішення про сівозміну на наступний сезон.

Таким чином, в цьому році площі посівів соняшнику в Україні знову можуть досягти нових максимумів. Проте лідерство, яке Україна традиційно мала по відношенню до Росії з точки зору виробництва, сходить нанівець, при цьому дві країни знаходяться майже на одному рівні в топі провідних світових виробників соняшнику.

Нагадаємо, в 2019 році в українські аграрії посіяли 5,8 млн га соняшнику, а за результатами сезону було зібрано 14,6 млн тонн олійної. цього року. Вартість вирощування соняшнику складала 500 $/га при врожайності 2,5 т/га, сої — 500 $/га, врожайність — 2,2 т/га, ріпаку — 550 $/га, врожайність 2,5 т/га.

За інформацією компанії АгроПлант, найзатребуванішими гібридами соняшнику серед українських аграріїв є: Таурус, Рімі, Дунай, Одісей, Меридіан, Антей, Дністер, Атілла, Савана, Тунка, Петунія, Естрада, Мегасан, Прімі, Белла, Конді, Бріо і Діоніс.

Рекламодавці останнього номеру