Судно з українським зерном пройшло інспекцію та прямує до пункту призначення

3 серпня 2022
Судно з українським зерном пройшло інспекцію та прямує до пункту призначення

Судно Razoni, яке було першим, що прослідувало «зерновим коридором» сьогодні, 3 серпня, успішно пройшло інспекцію Спільного координаційного центру та готове направлятися до пункту призначення. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомило Мінінфраструктури України.

Балкер Razoni 1 серпня вийшов з Одеського порту з вантажем української кукурудзи та прямує до порту Триполі в Лівані. Його зупинка у територіальних водах Туреччини пов’язана з черговим етапом реалізації «зернової ініціативи», що була підписана в Стамбулі, а саме - огляду судна на предмет забороненого вантажу.

"Це перше судно, яке йде узгодженим з ООН та Туреччиною «зерновим коридором». На прикладі Razoni остаточно узгоджуються і відпрацьовуються всі необхідні заходи контролю та координації між Україною та партнерами–підписантами – ООН та Туреччиною. Щодо будь-яких перевірок в українських портах чи територіальних водах, то тут наша позиція незмінна – такий контроль залишається виключно за нами. Жодних інспекційних груп, жодних оглядів третіми сторонами", - зазначив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Також в міністерстві додали, що паралельно відбувається прийом заявок на вхід нових суден до українських портів для завантаження агропродукцією. Наразі завантаженими є 17 суден, які очікують дозволу на вихід.

Рекламодавці останнього номеру