Світові експерти прогнозують потенційну кризу голоду

21 грудня 2020

Світова продовольча програма ООН лише у 2019 році надала допомогу близько 100 мільйонам людей у ​​88 країнах, які стали жертвами гострої продовольчої небезпеки та голоду. Але, за словами редактора world-grain.com Арвіна Донлі, програма ОНН ніколи не стикалася з більшим викликом, ніж сьогодні, коли бушує пандемія COVID-19.

"Найстрашніша глобальна криза здоров'я за століття станом на середину грудня заразила майже 73 мільйони людей, загинули понад 1,6 мільйона і призвела до найбільшого світового економічного колапсу з часів Великої депресії 1930-х років", - каже експерт й додає, що зростаюче безробіття призводить до збільшення кількості людей, які потрапляють у категорію "продовольчо невпевнених".

За оцінками ВПП, гостра продовольча безпека в 2020 році подвоїлася у світі зі 135 млн. до 270 млн. осіб, що приблизно відповідає кількості людей, які населяють Індонезію, четверту за чисельністю населення країну у світі.

"У кризовий час - особливо такого масштабу - у країн може виникнути спокуса накопичити зерно, яке вони могли б пожертвувати на війну з голодом, або ж компанії могли б розглянути можливість зменшення грошових пожертв, щоб захиститись від скорочення. Але в умовах сучасної глобалізованої економіки та з урахуванням того, що Міжнародна рада з зерна прогнозує світовий рекорд у виробництві зерна в 2020-21 рр., необхідно вжити заходів для забезпечення того, щоб такі організації, як продовольча рада ООН, були повністю озброєні ресурсами, необхідними для обслуговування тих, чиї життя висить на волосині", - резюмував він.

Рекламодавці останнього номеру