Точність вимірювань - гарантія чесного бізнесу!

Підприємцеві будь-якої галузі необхідно вести облік сировини та готової продукції, що виробляється на підприємстві. Для власника компанії вкрай важливо, щоб облік вівся точно, і в ньому не було місця помилкам, умисним чи випадковим. Саме для цього все більше власників підприємств впроваджують у свої компанії електронні вагові системи.

За період своєї діяльності наша компанія встановила багато ваг по всій території України й країнах ближнього зарубіжжя. Найбільшу питому вагу займають автомобільні ваги (приблизно 900 шт.).

Що потрібно знати перед придбанням автомобільних ваг, як їх вибрати?

1)Потрібно визначитися з найбільшою межею зважування. Цей показник залежить передусім від типу транспортних засобів, що використовуються на підприємстві. Максимальне навантаження на вісь, як правило, 10-15 тонн, отже, для зважування двоосних автомобілів достатньо вибрати ваги з вантажопідйомністю до 40 тонн, а для вантажівок на п’яти осях – від 60 до 80 тонн.

2)Потрібно визначитися з розмірами й типом вагоприймальної платформи. Розмір платформи визначається з розрахунку: до відстані між крайніми осями автомобілів, що зважуються, додається 1,5-2 метри. Ширина вагоприймальної платформи для вантажівок зазвичай 2,9-3,1 м, для зважування кар'єрної техніки – більше 3,5 метрів.

Також важливим фактором надійності автомобільних ваг є тип вагоприймальної платформи. На сьогодні існує 2 найбільш розповсюджених конструкції платформи: ортотропна та на основі готового металопрокату. Ортотропна конструкція була спроектована для будівництва мостів та автомобільних естакад з високим вантажопотоком. Зараз вона використовується на більшості виробництв автомобільних ваг у світі.

3)Потрібно обрати тип фундаменту, виходячи зі специфіки вашого підприємства: естакадний чи заглиблений.

Естакадний фундамент використовується для встановлення ваг до 80 тонн. Для естакадного фундаменту довжина прямої ділянки буде дорівнювати довжині техніки, що зважується, помноженій на 3 плюс сумарна довжина заїзних пандусів.

Для заглибленого фундаменту довжина необхідної прямолінійної ділянки дорівнює довжині техніки, що зважується, помноженій на 3. Для них обов’язково потрібно будувати навіс, оскільки погодні умови можуть спричинити неполадки в роботі ваг.

Естакадний фундамент, у свою чергу, може бути представлений у двох виконаннях:
- готовий монолітний естакадний;
- монолітний естакадний.

Автомобільні ваги, а також готовий монолітний фундамент для них, можуть бути внесені до державного реєстру обладнання, що підпадає під програму державної допомоги аграрному сектору, тож ви можете отримати компенсацію від держави не тільки на ваги, а ще й на фундамент до 40% від їхньої вартості.

4)Наступним критерієм вибору автомобільних ваг є тензометричні датчики, що використовуються в вагах. Зараз весь світ переходить на цифрові технології, оскільки вони точніші і надійніші. Найпередовіші підприємства встановлюють цифрові тензодатчики з ряду причин:

  • Висока точність показань.
  • Висока ступінь захисту.
  • Самодіагностика.
  • Віддалена діагностика.
  • Швидкі настройка, обслуговування та заміна.
  • Захист від перепадів напруги.
  • Віддаленість контролера від ваг до 1000 метрів.
  • Стійкість показань ваг до зовнішнього впливу (електромагнітні поля, статична напруга, лінії електропостачання).
  • Можливість отримувати інформацію з кожного датчика окремо.

Цифрові тензодатчики мають більш високу вартість, ніж аналогові, однак аналогові мають ряд недоліків:

  • Можливість для зловмисників вплинути на результати зважування за допомогою спеціальних пристроїв.
  • Вразливість до факторів зовнішнього середовища (температура, вологість).
  • Неможливість встановлення поблизу електромагнітних полів (лінії ЛЕП тощо).
  • Наявність додаткових блоків.

Крім того, цифрові тензометричні датчики знижують витрати на подальше обслуговування та ремонт обладнання за рахунок можливості його фізичної заміни власними силами без прямої необхідності в терміновій калібровці ваг еталонним вантажем.

Застосування цифрових датчиків дозволить вам використовувати всі переваги сучасного вагового обладнання, наприклад використання різноманітних систем автоматизації.

5)Також дуже важливою є можливість створення на базі ваг систем автоматизованого обліку. Оскільки в сучасному світі немає місця повільному і неточному обліку, з метою підвищення швидкості роботи й пропускної спроможності підприємства, компанії-виробники ваговимірювального обладнання розробили спеціальні програмні продукти. Вони дозволяють вивести облік на новий рівень завдяки виключенню людського фактору, підвищення швидкості обробки даних та формування звітних документів.

Переваги автоматизації зважувального процесу:

  • Зниження постійних витрат за рахунок виключення оператора з технологічного процесу.
  • Зниження капітальних витрат – відмова від зведення вагового приміщення. Економія робочої території.
  • Підвищення пропускної спроможності вагового комплексу. Автоматична реєстрація результатів зважування в базі даних підприємства.
  • Виключення спірних ситуацій з постачальниками завдяки фотофіксації автотранспорту під час зважування (на фото відображується номер автомобіля і причепа, а також його положення на платформі, у моделях з трьома камерами – наявність вантажу в кузові авто).
  • За допомогою програмного забезпечення можливо працювати на обладнанні, що знаходиться на відстані від вагового комплексу.

6)Дуже важливими під час вибору автомобільних ваг є засоби безпечного використання їх, зокрема, такі:

Тензометричний кабель
Кабель для вагового обладнання повинен бути для зовнішнього застосування (звичайні кабелі для внутрішніх комунікацій дуже швидко виходять з ладу під впливом навколишнього середовища). Кабелі до датчиків і вагових контролерів повинні бути захищені металічним рукавом або обплетенням, оскільки звичайний гофрорукав з часом деформується під впливом температури та вологості навколишнього середовища.

Контур заземлення
В цифровій системі обов’язково повинен бути контур заземлення, що захистить ваги від блискавки. Компанія-виробник вагового обладнання повинна мати в штаті професійних робітників, які атестовані з електробезпеки.

Колесовідбійники
Обмежувачі на вагах необхідні для перешкоджання з’їзду автомобіля з ваг. Рекомендуємо звернути вашу увагу на якість колесовідбійника автомобільних ваг, що ви обираєте. Найбільш часто покупцям пропонують колесовідбійники з труби 50*50 мм висотою 110 мм та з профільної труби 80*60 мм з висотою 180 мм. Другий варіант більш надійний, оскільки він реально виконує захисну, а не тільки декоративну функцію.

Також потрібно звернути увагу на спосіб кріплення колесовідбійника. Якщо обмежувач кріпиться до краю платформи – він недостатньо ефективний. Краще віддавати перевагу вагам, у яких колесовідбійник кріпиться до силових елементів платформи.

7)Заключним, але не менш важливим фактором для прийняття рішення щодо вибору автомобільних ваг є компанія, яка їх виготовляє.

На нашу думку, існує 5 пунктів, на які треба звернути увагу при виборі поставника вагового обладнання.

  1. Можливість установлення ваг, включаючи фундамент, «під ключ».
  2. Наявність усіх дозвільних документів.
  3. Надійність компанії (строк перебування на ринку, кількість впроваджених об’єктів, наявність власного виробництва, конструкторського відділу та інженерного персоналу, сервісу).
  4. Наявність і кількість сервісних центрів для оперативного реагування, їх оснащення.
  5. Наявність кваліфікованих спеціалістів для безкоштовного виїзду з метою обстеження, проведення консультацій і надання геодезичного висновку для вашого підприємства.

Компанія «Ваговимірювальні системи» має великий досвід роботи в сфері розробки, виробництва, продажу й обслуговування будь-якого ваговимірювального і вагодозуючого обладнання, а також автоматизованих систем обліку. Компанію було засновано у 2006 році й вона впевнено зайняла одне з лідируючих місць серед інших українських компаній з виробництва ваговимірювальної техніки.

Переваги придбання продукції виробництва компанії «Ваговимірювальні системи»:

1.Багаторічний досвід виробництва й установка вагового обладнання будь-яких видів.

2.Можливість розробки унікального обладнання під ваші вимоги завдяки потужним конструкторському на IT відділам.

3.Використання комплектуючих провідних світових виробників та партнерські стосунки з ними.

4.Висока якість продукту, що підтверджена сертифікатом ISO 9001, також компанія пройшла перевірку відповідності (згідно модулю D) ваг типу шляхом забезпечення якості виробничого процесу до Технічного регламенту щодо неавтоматичних ваговимірювальних приладів. Це означає, що ми маємо право виготовляти, проводити випробування, контролювати якість продукції, наносити маркірування відповідності та видавати декларацію про відповідність на основі діючої системи контролю якості. Отримання модуля D свідчить про те, що:

  1. наша компанія має довіру державної метрологічної служби до компетентності наших працівників;
  2. наше обладнання – сучасне;
  3. ми випускаємо якісну продукцію.

5.Автомобільні ваги та фундамент до них внесенні до Державного реєстру обладнання, що підпадає під програму Державної допомоги аграріям. Таким чином, ви можете отримати компенсацію від Держави в розмірі до 40% на ваги та фундамент.

6.Ми надаємо гарантійний та післягарантійний сервіс не лише свого обладнання, а й вагового обладнання інших виробників, а кількість наших сервісних центрів дозволяє вам бути впевненими, що в разі необхідності ви отримаєте допомогу в максимально стислі строки.

Сподіваємось, наші поради стануть корисними для вас під час вибору автомобільних ваг.

Будемо раді відповісти на будь-які ваші запитання щодо покупки, оренди та обслуговування вагового обладнання.

Рекламодавці останнього номеру