Трактор MF 6713 для лісового господарства – саме те!

Цього літа «Волинська фондова компанія» реалізувала трактор MF 6713 лісовому господарству. Це перший випадок в Україні, коли трактор Massey Ferguson відправляється на роботу не в поле, а до лісу. Чому ж лісники поклали око саме на цю модель, яку роботу трактор там виконує, і взагалі чи є перспектива використання таких тракторів в лісових угіддях України.

Директор державного підприємства «Славутське лісове господарство» Сапожнік Віктор Вікторович організував нам екскурсію по господарству й не без гордості за свою справу розповів про сучасні технології, що впровадженні на цьому підприємстві:

– Наше підприємство розташоване практично на території лише Славутського району, у підпорядкуванні маємо 24000 га лісу. Так склалося десятиліттями, що наше підприємство завжди було серед кращих в області. Ми є одними з основних наповнювачів бюджету місцевої громади. У наші обов’язки входить повний догляд за лісовим господарством: проводимо лісозаготівельні роботи, лісовідновлення, протипожежні заходи, догляд за узбіччям доріг.

 Сапожнік Віктор Вікторович
Сапожнік Віктор Вікторович

Ми першими в Україні закупили лінію для висіву насіння основних лісових порід у касети для вирощування сіянців із закритою кореневою системою. Цей проект ми впроваджуємо впродовж останніх двох років. Це передова європейська технологія. В Україні вона застосовується мало, оскільки досить дорога, але водночас ця система дуже ефективна, бо ж дозволяє значно поліпшити умови вирощування сіянців основних лісоутворюючих порід із закритою кореневою системою. Такий посадковий матеріал якісніший і дає можливість пришвидшити зростання лісових культур та перевід їх у відкриту лісову площу, а також дає високий відсоток приживлюваності рослин. Ми сьогодні вирощуємо близько 700 тисяч сіянців різних лісових порід.

Звичайно, для того щоб цю технологію впроваджувати, потрібен цілий комплекс сучасних машин. Перш за все, це потребує якісної підготовки ґрунту під висадку. Тому ми придбали спеціалізований імпортний плуг, саме для лісових господарств. Спершу ми пробували агрегатувати його з наявними у нас тракторами, проте виявилося, що їх потужності замало: лісовий ґрунт важчий за польовий. Тож виникла необхідність придбати трактор вищого класу тяги – в 130-150 к.с., і ми звернулися до «Волинської фондової компанії».

Чому ми зупинилися саме на цій моделі трактора? Справа в тому що українська промисловість на протязі останніх десятиліть практично не випускає якісного обладнання для лісового господарства. Усе обладнання для лісового господарства, що сьогодні пропонується на ринку, виробляється колишніми невеликими підприємствами, які збереглися ще з минулого століття. Чогось нового для лісової галузі ми досі не бачимо, а тому змушені закуповувати імпортне обладнання: спеціальні плуги, мульчери, іншу техніку. Як правило, ця техніка потребує тракторів трохи більшої потужності – 130-150 к.с. Трактор такої потужності буде універсальним саме для лісового господарства, це дає можливість працювати з сучасним знаряддям, що забезпечує якісний обробіток і підготовку ґрунту для висадки.

Перш ніж придбати новий трактор ми провели відповідний моніторинг, зіставили агрегати від різних виробників, врахували їх характеристики й ціну після чого прийняли рішення на користь саме моделі MF 6713. Порівняно з конкурентами, у нього кращі технічні характеристики й ширші функціональні можливості при практично однаковій ціні. Цей трактор працює в нас не багато часу, але ми вже пересвідчились у його перевагах: економічності, практичності, комфорті для оператора. Гадаю, згодом побачимо й інші його переваги. Найбільше ми задоволені роботою цього трактора при роботі з плугом, що для нас є головним, хоча маємо ще кілька механізмів для проведення лісогосподарських робіт, які теж потребують саме такого трактора.

Зауважу, ми дещо доопрацювали конструкцію, встановили на трактор додаткові елементи захисту, бо ж трактор передбачений для роботи у полі, а не в лісі. Установили додатковий металевий кожух для паливного бака, фільтрів та датчиків. Для більшої безпеки оператора встановили захисну сітку над кабіною. Гадаю, виробник, якщо буде попит на ці трактори в лісовому господарстві, врахує наші вдосконалення і внесе доповнення в конструкцію в заводських умовах.

Сергій, тракторист:

– До цього я працював на іншому тракторі, тому в мене є з чим порівнювати. При роботі з косаркою і плугом на тому тракторі за зміну витрачали 90-100 пального, а при виконанні тих самих робіт на MF 6713 витрачаємо 40-50. Тож маємо економію по пальному практично вдвічі. Ну й, звичайно, комфорт цього трактора набагато вищий, він справді зроблений з турботою про тракториста. Дуже зручна кабіна, прекрасна оглядовість, освітлення. Трактор дуже повороткий, легкий в обслуговуванні, фільтри легко доступні.

Сьогодні трактор пройшов своє перше ТО. Після наробітку в 50 мотогодин провели заміну потрібних фільтрів і олив. Учора надвечір ми подзвонили на сервіс до «Волинської фондової компанії», повідомили, що в нас закінчується відведений моторесурс, і вже сьогодні зранку сервісна служба була в нас. Видно, що ВФК – це надійна компанія, яка дорожить своїми клієнтами й справно виконує свої зобов’язання.

MF 6713 – універсальність, простота, ефективність

На прикладі ДП «Славутське лісове господарство» бачимо, що трактор MF 6713 здатен працювати з найрізноманітнішим обладнанням і щонайкраще підходить для продуктивної роботи в сучасних умовах ведення як сільського, так і лісового господарства. Ця модель – оптимальний варіант для невеликих господарств, які переходять на сучасну імпортну техніку.

Його надійний та економічний 4-циліндровий двигун AGCO Power з об’ємом 4,4 л розвиває потужність 132 к. с. (98 кВт). Двигун сконструйовано так, що витрати дизельного пального мінімізовано, а рівень шуму та зносу знижено, що позитивно відображається на експлуатаційних витратах. Місткість паливного бака – 180 л.

На трактор установлено синхронізовану трансмісію з 12 передачами переднього та 12 передачами заднього ходу. Для польових робіт діапазон швидкостей становить 4-12 км/год., а максимальна швидкість трактора – 40 км/год. Оператор легко управляє швидкістю й обирає оптимальну для конкретної роботи за допомогою важелів.

Трансмісію з електронним управлінням човниковим механізмом, оснащено багатодисковою муфтою в оливній ванні.

Для безпечного та впевненого використання найважчого навісного обладнання підсилено задній міст і механізм задньої навіски з електронною системою управління (ELC). Ця система гарантує точне регулювання заглиблення ґрунтообробного обладнання та висоти інших знарядь. У будь-який момент досягається максимальна тяга, знижується пробуксовування коліс і зводиться до мінімуму витрата пального.

Механізм задньої навіски адаптовано спеціально до розміру трактора. Гідравлічна система дозволяє підіймати навісне обладнання масою до 5200 кг.

Збільшити швидкість і потужність роботи навантажувального обладнання можна натисканням лише однієї кнопки – продуктивність гідросистеми трактора підвищується до 98 л/хв. Також передбачено два стандартних допоміжних гідророзподільники.

У стандартній комплектації трактор MF 6713 оснащено ВВП з двома частотами обертання 540 / 540E об/хв. Вал умикається через сучасну незалежну муфту з електрогідравлічним управлінням. Завдяки такому рішенню ВВП включається плавно, що знімає різке навантаження з силової передачі. Управління системою оператор здійснює за допомогою простого трипозиційного перемикача на панелі управління. Особливу увагу виробник приділив кабіні трактора, зробив її практичною та комфортною. Найбільша в своєму класі кабіна забезпечує оператору круговий огляд для ефективної роботи. Тут є все необхідне для управління: два гідророзподільники, важіль управління повітряною заслінкою, вимикачі блокування диференціала та повного приводу, кнопка пам’яті частоти обертання колінчастого вала двигуна, вимикач ВВП, регулювання ступеня заглиблення та електронне управління механізму навіски, важелі перемикання передач і діапазонів.

Рекламодавці останнього номеру