Угоду про вільну торгівлю підписали Україна та Британія

12 жовтня 2020

8 жовтня у Лондоні прем'єр Великої Британії Борис Джонсон та президент Володимир Зеленський підписали Угоду про політичне співробітництво, вільну торгівлю та стратегічне партнерство

Що це означає для українського бізнесу та торгово-економічних відносин?

Згідно з британським держстатом, минулорічний обсяг торгівлі між двома країнами становив 1,12 млрд фунтів. Але при цьому спільна аграрна політика ЄС обтяжувала Велику Британію, адже Сполучене Королівство, на відміну від багатьох інших великих країн ЄС, є імпортером харчових продуктів, а не їхнім експортером.

Саме тому підписання угоди допоможе Британії подбати про свою харчову безпеку – британські споживачі виграють від більшого вибору горіхів, меду, фруктів, овочів, курятини, олійних продуктів гарної якості та за доступною ціною.

А українські виробники продуктів харчування зможуть на рівних конкурувати на британському ринку з виробниками з країн ЄС. На додачу британські виробники зможуть більше продавати свого сільськогосподарського обладнання українським фермерам.

Важливо зазначити, що Угода повністю базується на положеннях Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Так, 98% всіх українських товарів матимуть вільний доступ на ринок Великої Британії. Україна отримає додаткові та кращі умови доступу до ринків ЄС та Британії.

Одночасно кількість товарів, щодо яких діють тарифні квоти, не змінилася.Тобто йдеться про фактичне збільшення безмитних тарифних квот для України. До існуючої квоти ЄС, яка залишилися незмінною, додалася й британська.

На всі квотовані товари збільшення складатиме в діапазоні від 13 до 20%.Беручи до уваги, що Україна зараз працює над переглядом Угоди про асоціацію із ЄС, а Велика Британія має домовитися про свої взаємовідносини із ЄС, сторони визначили, що перегляд Угоди відбудеться вже за два роки.

Рекламодавці останнього номеру