Україна готова розширювати співпрацю з ЄС в аграрній сфері - міністр

22 лютого 2021
Україна готова розширювати співпрацю з ЄС в аграрній сфері - міністр

Україна готова розширювати взаємовигідне співробітництво з Європейським союзом в аграрній сфері. Про це заявив Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко в ході діалогу з комісаром Єврокомісії з питань сільського господарства Янушем Войцеховским, що відбувся 16 лютого , повідомила прес-служба Мінекономіки.

«Співпраця з Євросоюзом, а особливо в контексті аграрної політики, для нас дуже важливо. За останні п'ять років ЄС став основним торговим партнером України на сільськогосподарському ринку - більше третини українського аграрного експорту надходить до держав-членів ЄС. Ми готові і надалі поглиблювати наші відносини, тим самим відкриваючи нові торгово-економічні можливості для обох сторін», - зазначив І.Петрашко.

Також він додав, що у фокусі кооперації України і ЄС залишається оновлення Угоди про асоціацію, розвиток вільної торгівлі, збільшення тарифних квот, розвиток органічної продукції, ефективна політика в контексті глобальних змін клімату, забезпечення «зеленого курсу» і багато інших напрямків.

«З тих завдань, які ми повинні реалізувати в рамках виконання Угоди про асоціацію з ЄС, зобов'язання України в аграрній сфері становлять 28%. Один з найбільших - це сегмент санітарних і фітосанітарних заходів (13%). До теперішнього часу загальний прогрес по гармонізації законодавства в даній сфері складає вже 55%», - підкреслив І.Петрашко.

Зі свого боку, Я.Войцеховскій висловив позитивне бачення в розвитку відносин між Україною та ЄС і запевнив у великих перспективах продовження співпраці в аграрній сфері для обох сторін.

Рекламодавці останнього номеру