Україна може отримати другий за обсягом врожай після рекордного минулорічного — УЗА

7 вересня 2020

Українська зернова асоціація у вересневому звіті знизила прогноз валового збору врожаю в Україні у порівняні з серпневим до 95,6 млн т у зв’язку з несприятливим погодними умовами для врожаю пізніх культур в частині регіонів України. Про це повідомляє прес-служба УЗА.

«Українська зернова асоціація в своєму вересневому звіті знизила прогноз валового збору врожаю зернових та олійних культур в 2020/2021 МР із 96,7 до 95,6 млн т, експорт з 58,4 до 56,3 млн т. Навіть після зниження прогнозу врожаю — його показник може бути другим як за обсягом валового збору після минулорічного рекорду — 98 млн т, те ж саме можна сказати і про можливі обсяги експорту», — йдеться в повідомленні.

Зібраний врожай ранніх зернових свідчить про правильність прогнозів УЗА щодо врожаю. Так, в цьому році за даними УЗА аграрії зібрали 26,6 млн т пшениці (прогноз УЗА був на рівні 26,8 млн т) та 8,3 млн т ячменю (УЗА прогнозувала в 8,2 млн т). Крім цього, експорт пшениці в цьому році складе 17,5 млн т (відповідно до підписаного меморандуму), а ячменю може сягнути — 4,5 млн т.

«На превеликий жаль, вітчизняні аграрії, окрім примх природи та коронавірусної кризи, зазнають ще й втрат частини врожаю. УЗА дещо знизила прогноз врожаю кукурудзи в цьому сезоні у вересневому звіті у порівнянні з попереднім прогнозом в серпні з 36,4 млн т до 35,3 млн т через несприятливі засушливі погодні умови в південних та частково в центральних регіонах України», — додають в асоціації.

За оцінками експертів УЗА, аграрії не збиратимуть кукурудзу на зерно на площі 205 тис. га, що складає 3,8% від загальної площі посівів кукурудзи. В інших регіонах, які є основними виробниками кукурудзи ситуація з врожаєм задовільна та добра і вони не зазнають критичних втрат.

«Основні втрати врожаю кукурудзи в регіонах півдня та окремих регіонах центру України, які загалом мають незначну частку посівів кукурудзи та відповідно невелику частку й у загальному обсязі виробництва кукурудзи», — зауважують аналітики.

Наприклад, в Чернігівській області кукурудзу посіяли на площі 566,2 тис. га при середній врожайності на рівні 9 т/га врожай в області очікується на рівні 5,09 млн т або 14,4% від загального врожаю кукурудзи. У порівнянні, в Запорізькій області площі посівів кукурудзи всього 33,8 тис. га із середньою врожайністю 4 т/га та з врахуванням втрат на площі 10 тис. га — врожай складе 95,2 тис. т або 0,3% від загального обсягу виробництва кукурудзи.

«Регіони на Півночі та Заході країни, які мають найбільші площі посівів кукурудзи та високу врожайність на рівні 8−9 т/га не постраждали від несприятливих погодних умов, тому збір врожаю в них залишиться на прогнозованому рівні», — вважають експерти асоціації.

Фахівці УЗА наголошують, що український аграрний сектор, який за рахунок експорту забезпечує близько 40% валютних надходжень країни є запорукою для економічної стабільності в країні, в той час як інші сектори відчувають на собі значну волатильність ринків та наслідки світової економічної кризи.

«Україна сьогодні є важливим глобальним гравцем ринку зернових та одним із ключових суб'єктів забезпечення продовольчої безпеки у світі і приєдналася до групи 20 країн, які взяли на себе зобов’язання не обмежувати експорт продовольства в умовах пандемії та карантинних обмежень», — підсумували в Українській зерновій асоціації.

Рекламодавці останнього номеру