Україна розширила участь у Насіннєвих схемах ОЕСР

4 травня 2020

Ратифікація вимог Організації економічного співробітництва та розвитку розширяє можливості для експорту насіння олійних культур і цукрового буряку.

Депутати Верховної Ради ухвалили в цілому Закон «Про приєднання України до Схеми сортової сертифікації насіння хрестоцвітих та інших олійних або прядивних культур та Схеми сортової сертифікації насіння цукрового та кормового буряка Організації економічного співробітництва та розвитку», що значно розширює можливості українських насіннєвих господарств на світовому ринку.

За словами експертів це дозволить підвищити якість вітчизняного насіннєвого матеріалу, а також - сприятиме зростанню урожайності олійних культур та буряку. Крім того, покращиться правове врегулювання та можливість видачі сертифікатів ОЕСР міжнародного зразка для насіння, вирощеного в Україні для міжнародної торгівлі.

Для господарюючих об’єктів прийняття закону означає входження у світовий комерційний ринок насіння, розширення виробництва по культурах, насіння яких користується попитом на зовнішніх ринках і створює умови для реалізації експортного потенціалу насіння вирощеного в Україні.

Нагадаємо, що Україна вже 10 років є учасником Насіннєвих схем ОЄСР по зерновим, кукурудзі та сорго. Завдяки цьому розпочалися виробництво і сертифікація насіння цих культур за міжнародними нормами. Загалом Насіннєві схеми ОЕСР (до якої входить більше 60 країн світу) включають в себе низку загальних правил та вимог до виробництва насіння, польового інспектування насіннєвих посівів, маркування насіння та видачі сортових документів. Україна, як і всі учасники, має дотримуватись цих вимог.

Рекламодавці останнього номеру