Україна за крок до експорту насіння в ЄС

17 вересня 2020

В Єврокомісії розглядають запит України щодо визнання еквівалентності української системи сертифікації насіння вимогам Європейського Союзу.

Зараз уся процедура практично на фінальному етапі, тому є ймовірність позитивного результату вже на початку жовтня 2020 року.

«Це дозволить внести нашу державу до - не членів ЄС, які можуть експортувати до країн Євросоюзу насіння, вирощене та вироблене в Україні», - Роман Дестйо, генеральний директор Mas Seeds, голова компанії ГО «Насіннєва асоціація України» у період 2019/20 МР.

Компанія продовжує роботу над впровадженням системи для роялті. У поточному поці очікують приїзд французької організації Sicasov, яка поділиться своїм досвідом захисту прав селекціонерів та допоможе компаніям інвестувати в селекцію в Україні більше.

Також експерт додав, що завдяки дому українські фермери будуть отримувати якісний матеріал для посіву сільгоспкультур. За його словами хорошим досягненням є запровадження Black Box - системи. Вона дозволяє відстежувати динаміку ринку за допомогою даних про товарообіг.

«Для мене це реальний успіх, тому що в Україні немає високого рівня довіри між гравцями ринку. я Ще однією доброю новиною є те, що у Верховній Раді проголосували за впровадження системи сертифікації Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD) для олійних культур. Це дуже добрий знак, адже ми отримаємо всі сучасні та легальні інструменти для розвитку українського насінєвого ринку», - Роман Дестйо.

Рекламодавці останнього номеру