Україні рекомендують прийняти земельні закони до кінця вересня у Світовому банку

17 вересня 2020

Пресслужба Світового банку зазначила, що україні важливо прийняти земельні закони не пізніше кінця вересня цього року.

“Українська влада вже досягла величезних успіхів у напрямку земельної реформи шляхом прийняття пакету законодавчих актів, які дозволяють зменшити рівень рейдерства та використання тіньових схем, пов’язаних із земельними ресурсами. Це робить дані про землю загальнодоступними та дозволяє місцевим громадам планувати процес землекористування”, - розповів Аруп Банерджі, регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи.

За підрахунками експертів банку процес створення нормативних актів, інституції, а також процес імплементації можуть зайняти мінімум дев’ять місяців, а ринок землі відкривається 1 липня 2021 року. Тому й важливо прийняти закони до кінця місяця.Також за його словами, через затримки, яких можна запобігти, з’явиться ризик того, що в день відкриття ринку землі Україна втратить цю можливість. Можливий й інший перебіг подій, за якого через відсутність правових та регуляторних гарантій повториться процес приватизації, як у 1990-х. У свою чергу це сприятиме корупції, адже ринок буде вразливим перед потужними гравцями.

“Світовий банк разом зі своїми партнерами вже давно виступає за земельну реформу, оскільки вона є ключем для продуктивного розвитку значного потенціалу багатих земельних ресурсів України.За нашими розрахунками ,завдяки реформі Україна зможе стабільно щороку давати майже по одному відсотку до темпів свого економічного зростання”, - додав Банерджі.

Рекламодавці останнього номеру