Українські експортери вдвічі скоротили відвантаження зернових

3 лютого 2021

Українські експортери в січні 2021 року вдвічі скоротили відвантаження зернових. Про це повідомляє прес-служба Українського клубу аграрного бізнесу.

«За перший місяць нового року було експортовано 2,6 млн т зернових, що на 53% менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. В основному, зменшення відбулося за рахунок кукурудзи (експорт скоротився на 56% до 1,9 млн т) та пшениці (на 45% до 507,8 тис. т)», — йдеться в повідомленні.

Таким чином, завдяки зростанню цін на всю групу зернових культур, скорочення експортної виручки не було настільки стрімким і склало — 41% до $562,4 млн.

За словами експертів, основною причиною зменшення експорту є скорочення обсягів виробництва зернових культур в 2019/20 МР. За попередніми оцінками, українські аграрії недоотримали 24% кукурудзи, 14% ячменю та 13% пшениці в порівнянні з попереднім періодом.

«Ми бачимо, що ринок враховує менший потенціал експорту поточного маркетингового року, в тому числі, через постійну комунікацію і узгодження балансових характеристик, що здійснюється Мінекономіки із основними аграрним асоціаціями», — наголосила Світлана Литвин, аналітик УКАБ.

Рекламодавці останнього номеру