Українські землі назвали найбільш розораними у світі

29 травня 2020

Розораність земель в Україні є найбільшою в світі і наближається до 80% сільськогосподарських угідь, пише agronews.ua.

Крім надвисокої розореності земель, яка сама по собі спричиняє деградацію грунтів та зміну водного режиму, є також ерозія.

“Деградація земель, яка потужно розширюється внаслідок їх високоінтенсивного використання, а це – засолені, солонуваті, кам’янисті, ерозійні процеси внаслідок найбільшої у світі розорюваності, вирубки лісів, знищення посадок … Відновити нульовий рівень деградації земель нам уже не вдасться. Адже 1 см родючого ґрунту (гумусу) в природніх умовах відтворюється 300-400 років”, – вважає Михайло Апостол, представник Інституту охорони ґрунтів України

Основне завдання, яке повинно сьогодні стояти перед владою і суспільством, – не допустити погіршення стану родючості землі.

“А ми робимо все, щоб наші чорноземи деградували, підкислювалися, засолювалися, проходили ерозійні процеси; зменшувалась кількість гумусу та корисних мікроорганізмів, які його формують; відбувалися пилові бурі; відчувався постійний дефіцит вологи. Все це приводить до опустелення та, на жаль, наближення аграрної, продовольчої, економічної кризи. Сьогодні ситуацію ще можна виправити і не допустити опустелення земель. Розпочати хоча б з висадки 1-2 мільйони дерев в рік”, – акцентує Михайло Апостол.

За даними Інституту охорони ґрунтів України 20-річні втрати гумусу в грошовому еквівалентні становлять понад 450 мільярдів гривень. А вітрова ерозія може набути катастрофічного масштабу. А за інформацією академіка-секретаря Відділення землеробства, меліорації та механізації, академіка Національної академії аграрних наук України Віктора Камінського, розораність земель в Україні досягла 56% території держави.

Рекламодавці останнього номеру