Українським вантажоперевізникам залишають відкритим доступ до поставок товарів у ЄС

31 березня 2020

ЄС розробив рекомендації для сприяння безперешкодному руху вантажів, доступності товарів та основних послуг у рамках Трансєвропейської опорної транспортної мережі (TEN-T), до списку якої входить й Україна.

Як повідомляє прес-служба «Урядового порталу» рекомендації мають сприяти тим, хто наражаючи себе на небезпеку, з міста в місто, з країни в країну доставляє потрібні людям речі: продукти, засоби особистого захисту, ліки та будь які інші товари.

«У ЄС вважають, що сприяння роботі перевізників за ступенем важливості наступним за протиепідеміологічними заходами кроком, адже підтримка сталого товарообігу — це підтримка функціонування економік європейських країн», — розповіла Наталія Форсюк, міністр інфраструктури України.

Так, зокрема, у рекомендаціях зазначається: оформлення водіїв вантажних транспортних засобів для перетину кордонів на автомобільних дорогах транс'європейських дорожніх мереж, включаючи час на будь-які перевірки та обстеження стану здоров'я, має тривати не більше 15 хвилин.

Крім того, під час митного оформлення водії можуть не залишати кабін своїх вантажівок, у тому числі під час заповнення форм і бланків, а отримання, перевірка та повернення паперових документів працівниками національного контролю має здійснюватися з дотриманням мінімальної безпечної відстані. Час очікування та надання змоги безперешкодного пересування має бути забезпечено представникам всіх компаній-перевізників: водіям, пілотам, машиністам, а також членам їхніх екіпажів, за умови, що жоден з них не має симптомів захворювання.

«Таким чином європейські країни створюють необхідні передумови для швидшого подолання негативних наслідків від пандемії коронавірусу для національних економік та ефективної адаптації міжнародної логістики до нових реалій», — пояснює Наталія Форсюк.

Рекламодавці останнього номеру