Уряд України не буде обмежувати експорт зернових та олійних

24 грудня 2020

Кабінет Міністрів України не буде вводити жодних обмежень експорту зернових та олійних, адже обсяги відповідають домовленостям досягнутим в рамках Меморандуму між міністерством та профільними асоціаціями. Про це повідомила пресслужба Української зернової асоціації (УЗА).

«21 грудня 2020 року відбулася традиційна нарада Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з профільними асоціаціями за участю заступників міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького та Тараса Качки», — заявили в УЗА.

“На нараді тваринники просили обмежити експорт кукурудзи з-за поганого врожаю, але міністерство оголосило учасникам, особливо експортерам, що ніяких подальших заходів по обмеженню експорту зерна не буде. В силі залишається тільки звичайний меморандум, підписаний 1 липня між міністерством і асоціацією експортерів на обмеження експорту пшениці в 17,5 млн тонн”, – коментують ситуацію аналітики Агритель.

УЗА повідомляє, що в рамках наради представники міністерства запевнили, що обсяги експорту відповідають домовленостям, досягнутим в рамках Меморандуму між міністерством та профільними асоціаціями, а відтак жодних обмежень експорту зернових та олійних уряд не ініціюватиме.

Українська зернова асоціація зі свого боку наголосила, що бізнес й надалі буде продовжувати дотримуватися досягнутих домовленостей в рамках Меморандуму.

«Україна й надалі буде виконувати свої зобов’язання з експорту зерна та забезпечувати продовольчу безпеку у світі», — зазначили в асоціації.

Рекламодавці останнього номеру