В Україні гострий дефіцит молочної сировини

3 березня 2020

В Україні існує гострий дефіцит молочної сировини. А фактичне виробництво молока нині найнижче за останні 100 років.
На цьому під час ХІІІ Міжнародного молочного конгресу наголосив голова ради директорів Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський.

«Згідно статистичних даних, виробництво молока в Україні складає близько 9 млн т, проте такого об’єму немає. Фактично ми маємо не більше 6 млн т. Такої низької кількості виробництва, переробки та споживання молока в Україні не було протягом останнього сторіччя. Так, в 1991-1995 роках ми були на шостому місці у світі з виробництва молока. Сьогодні нас там немає і близько», – пояснив експерт.

На 3% протягом минулого року скоротилося і виробництво молочних продуктів.

«Так, суттєво скоротилося виробництво на такі позиції як масло вершкове – на 15 %, казеїн та казеїнати на 27%, сироватка суха – на 17% та ін.», – підкреслив він.

За словами Чагаровського, якщо говорити про стратегію розвитку, то треба створити Національну програму розвитку молочної галузі, яка складатиметься з двох розділів – молочної галузі та молочної переробки.

«Серед основних стратегічних цілей розвитку молочної галузі до 2030 року – це внесення змін до маркетингових стратегій через виробництво інноваційних конкурентоспроможних продуктів. Також є необхідність модернізації переробних підприємств для збільшення енергоефективності та підвищення екологічних стандартів та створення центру підготовки фахівців для галузі», – підкреслив експерт.

А для захисту внутрішнього ринку, який передбачає об’єднання зусиль в боротьбі проти фальсифікатів, потрібно ввести дзеркальні квоти на імпорт молочних продуктів з ЄС та тарифне квотування на імпорт.

На думку експерта, щоб зупинити зменшення виробництва молока і збільшення залежності від імпортних молокопродуктів, необхідно докласти виробникам і переробникам спільних зусиль:

«Необхідно укладати річні контракти між виробником і переробником з прогнозованою ціною на сировину шляхом встановлення цінових кордонів та розробити механізми регулювання імпорту. Окрім того, потрібно привести базові показники молочної сировини до європейських норм», – підсумував Чагаровський.

Прес-служба АВМ

Рекламодавці останнього номеру