В Україні не вводитимуть квоти на імпорт міндобрив

25 червня 2020

«Урядовий кур'єр» опублікував повідомлення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі про припинення спеціального розслідування щодо квотування імпорту в Україну мінеральних добрив.

«Більше місяця невтомної боротьби і спільними зусиллями нам вдалося відстояти інтереси українських сільгоспвиробників та не дозволити остаточної монополізації ринку добрив. Це беззаперечна перемога аграрної спільноти над одним із найбільш корумпованих українських олігархів», — зазначають у Всеукраїнській Аграрній Раді.

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) попри заявлені раніше наміри вирішила все-таки не запроваджувати квотування мінеральних добрив, імпортованих в Україну. Нагадаємо, такий намір ще торік у серпні висловили в Мінекономрозвитку і навіть розпочали розслідування стосовно імпорту мінеральних добрив (сайт «УК» від 22 травня 2020 р.). Ініціювала таке звернення група компаній «Остхем», що є фактично монополістом з виробництва мінеральних добрив в Україні.

Категорично проти запровадження квот на імпортні міндобрива виступили насамперед аграрії – адже обмеження імпорту спричинило б зростання цін на добрива. а відповідно, – й собівартості їхньої продукції.

Рекламодавці останнього номеру