В Україні перевірятимуть дотримання фермерами ліцензійних вимог щодо палива

16 жовтня 2020

Голова Всеукраїнського Конгресу Фермерів Іван Слободяник на своїй Facebook сторінці написав, що рік тому держава вирішила боротись з нелегальною торгівлею пальним. Ідея прекрасна, але чомусь торкнулась і фермерів.

“Їм податкова видавала ліцензії на зберігання пального: «ось тобі документ, працюй спокійно далі». Але щось традиційно пішло не так і тепер ця ж податкова приходить до ліцензованих ними ж аграріїв як не з перевіркою, то зі штрафом. Бо і бочки не такі, і стоять не там – перелік можна продовжувати нескінченно”, – зазначив Слободяник.

Слободяник додав, що тим часом нелегальні продавці пального нікуди не зникли – достаньо по трасі проїхатись.Прокоментував ситуацію і Семен Кривонос керівник юридичного департаменту в ГС «Всеукраїнський Конгрес Фермерів»:

“Пам’ятаєте епопею з введенням ліцензії на зберігання палива? Великі гравці-власники заправок ще при Порошенкові під виглядом боротьби з тіньовими заправками пролобіювали відповідні зміни до Податкового кодексу. Але, вийшло як завжди і під «роздачу» випадково потрапили аграрії, які закуповують і зберігають паливо для власних потреб і не реалізують його третім особам”.Він додав, що піднявся серйозний шум. У відповідь вже нова влада щось спростила, десь пом’якшила відповідальність, але, не дивлячись на доводи аграріїв і здоровий глузд до кінця скасовувати новий спосіб пресингу податкової не стала. Пояснила це тим, що так треба «для порядку» і «обліку», при цьому пообіцявши, що проблем у фермерів не буде. Але, вийшло все так, як і припускали аграрії.

“В акурат у розпал збирання врожаю та інших осінніх польових робіт. Збіг? Порушення виявляють звичайно ж, щоб ви не сумнівалися, серйозні: бочка не така, кран не там, око не туди дивиться, руки не звідти ростуть”, – зазначив фахівець.Експерт наголосив, що більшість таких «порушень» не інакше як прямо пов’язані з ризиком нелегальної торгівлі паливом і тіньовими заправками.

“Один мій знайомий фермер запитав у перевіряючих: А що мені загрожує? Ті відповіли-позбавлення ліцензії. На що знайомий вже мені сказав: «Та хай лішають. Буду куплять тоді лівак. А що мені робить? У мене оранка. Але платить я цим (цензура) нічого не буду». От і все”, – написав Кривонос.

Керівник юридичного департаменту в ГС «Всеукраїнський Конгрес Фермерів» наголосив, що не можна давати податковій додаткових безглуздих інструментів тиску. Вони обов’язково перетворять це у подібний треш.

“Тільки що знайомий повідомив, що склали акт і готують наказ на анулювання ліцензії. Причина: ліцензія на 4900 літрів, а бочка для зберігання на 5 кубів. Я справді не можу мозком сприйняти цю інформацію. Це свинство найвищого рівня. А ще. Сюр в тому, що по дорозі до господарства товариша на трасі не соромлячись продають ліве паливо. Але, податкова ніколи не бореться зі схемниками, вона бореться тільки зі слабкими і незахищеними”, – зазначив експерт.Семен Кривонос написав, що буде безкоштовно навати юридичну допомогу фермеру, тільки для того, щоб відновити справедливість і довести неспроможність позиції фіскалів

.

“І от питання до податкової – ви справді вважаєте, що ліцензований вами ж фермер під час збору врожаю – це гарна мішень, щоб «кошмарити»? Виходить, що той хто не повівся на ліцензування – сидить і сміється. А коли ліцензію видавали, ви не бачили де білий бізнес, а де «чорне» пальне? Шановні податківці тут або «хрестик», або «спіднє»”, – підсумував Іван Слободяник.

Рекламодавці останнього номеру