В Україні зміниться формат елеваторного будівництва, - експерт

13 липня 2020

Найближчим часом зміниться і формат, і географія елеваторного будівництва. Найближчі кілька років в Україні зміниться формат елеваторного будівництва. Якщо раніше зберігальні потужності будували переважно агрохолдинги, то тепер у цій сфері очікується активізація трейдерів та малих сільгоспвиробників. Про це розповів комерціний директор ТОВ «Варіант Агро Буд» Олексій Грушко, пише agroreview.com.

За його словами, активніше будувати елеватори також почнуть дрібні та середні сільгоспвиробники, адже на сьогодні ті підприємства, які почали зберігати збіжжя у власних ангарах та підлоговим методом, починають розуміти, що вони недоотримують кошти, які принесло б їм більш ефективне зберігання.

«По-перше, будівництво елеваторів активізують трейдери переважно в Центральній Україні. Думаю, це вже не буде 100-150 тис. тонн зберігання, а в середньому 30-60 тис. тонн. Продовжать зростати й портові зберігальні потужності, але вже не такими швидкими темпами, як в останні 7-10 років», – зазначив експерт.

Щодо географії елеваторного будівництва, то воно, на думку Олексія Грушка, незабаром переміститься на Західну Україну, яка у свій час менше вирощувала сільгоспкультур, а отже – менше будувала потужностей для зберігання.

Рекламодавці останнього номеру