З 1 липня 2021 року українці зможуть купити або продати паї

28 травня 2021
З 1 липня 2021 року українці зможуть купити або продати паї

З 1 липня в Україні почне діяти ринок землі. Мешканці України та, зокрема, Рівненщини зможуть купити або продати наділи. Аби це відбувалося прозоро, Верховна Рада ухвалила ключові закони. Один з найважливіших документів, так звану «земельну Конституцію», Президент України Володимир Зеленський підписав під час форуму «Україна 30» у Києві.

Через мораторій роками українці не могли вільно розпоряджатися землею. Утворився «сірий», тіньовий ринок, наголосив Володимир Зеленський. Там наділи легко купували, продавали, збирали врожай і заробляли мільйони. Без сплати будь-яких податків, офіційного працевлаштування і соціальних гарантій для людей.

«За попередніми підрахунками було незаконно присвоєно близько 5 мільйонів гектарів державних земель України», – сказав Глава держави.

Він додав, що Верховна Рада ухвалила останні ключові закони, необхідні для повноцінного старту прозорого ринку землі. А під час форуму «Україна 30» Президент підписав закон № 2194, який докорінно змінює землеустрій.

«Це закон, який остаточно повертає громадам право розпоряджатися своїми землями. Закон, який чітко закріплює, що купувати та продавати землю можуть виключно українці», – підкреслив Володимир Зеленський.

Ринок землі відкриває нові можливості, наголосив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль. Це вигода не лише для селян та фермерів, а й для громад в цілому.

«На сьогодні на Рівненщині нараховується понад 200 тисяч власників паїв. Після того, як земельна реформа вступить в дію, тобто з 1 липня 2021 року, вони матимуть право продати свої наділи. Тоді як до цього не мали такої можливості. Завдання земельної реформи – зробити відносини у сфері землеустрою зрозумілими й прозорими, і головне – дати поштовх українській економіці», - зазначив Віталій Коваль.

Також завдяки реформі громади Рівненщини отримали у комунальну власність 70 тис га землі. Кошти від землекористування поповнять місцеві бюджети. А це – додаткове фінансування на розвиток, наголосив Віталій Коваль.

Рекламодавці останнього номеру