За 11 місяців 2020 року Україна експортувала продукції АПК на 20 млрд доларів

2 лютого 2021

За даними Держстату, в січні-листопаді 2020 року експорт продукції АПК і харчової промисловості з України склав $ 20 млрд, що на 0,3% (або на $ 62,3 млн) поступається показнику аналогічного періоду роком раніше. При цьому позитивним моментом є тенденція до уповільнення темпів зниження експорту, повідомила 26 січня прес-служба Мінекономіки України.

«Україна є важливим торговим партнером і одним з найбільших експортерів аграрної та харчової продукції на світові ринки. Вітчизняне продовольство користується попитом на ринках ЄС, які висувають високі вимоги до якості продуктів. За звітний період Україна поставила в ЄС аграрної та харчової продукції на суму $ 5,8 млрд, або 28,9% від загального експорту такої продукції», - зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко.

У Топ-5 країн основних імпортерів продукції українського АПК за 11 місяців 2020 р увійшли також Китай ($ 3,1 млрд), Індія ($ 1,3 млрд), Єгипет ($ 1,3 млрд) і Туреччина ($ 902,9 млн).

«Традиційно найбільше за звітний період було експортовано зернових культур, олії та м'ясної продукції. Крім того, збільшилося відвантаження олії соняшникової, хлібобулочних і кондитерських виробів та ін.», - додали в прес-службі.

Рекламодавці останнього номеру