Закон про зниження ПДВ для агропродукції набуває чинності 25 лютого

25 лютого 2021
Закон про зниження ПДВ

Пільгову ставку отримали виробники сільськогосподарської продукції.

24.02.2021 року опублікоаний Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції" від 17.12.2020 р. № 1115-ІХ. Він набирає чинності з 25.02.2021 року, та застосовується до податкових періодів, починаючи із 01.03.2021 року.

Саме завдяки йому знижена ставка ПДВ з 20% до 14% для операцій з постачання та ввезення на територію України деяких видів сільськогосподарської продукції, зокрема: великої рогатої худоби, свиней, молока незбираного, пшениці та жита, ячменю, вівса, кукурудзи, соєвих бобів, цукрових буряків, насіння льону, свиріпи або ріпаку, соняшнику та інших олійних культур.

Закон повинен підтримати сільськогосподарське товаровиробництва в Україні, залучити інвестиції у галузь та підвищити конкурентоспроможность вітчизняного сільського господарства.

Також він знизить мотивацію платників податку до оптимізації податкових зобов'язань з ПДВ за операціями з відповідною продукцією, що зменшить втрати бюджету та сприятиме детінізації у сфері аграрного виробництва.

Рекламодавці останнього номеру