Запуск зерносушарки на газу

002

При запуску газових зерносушарок часто виникають проблеми. Як давати їм раду, ділиться досвідом комерційний директор «Фінпро Груп» Сергій Данченко.

Компанія «Фінпро Груп» поставляє зерносушарки, що працюють на різних видах палива, наприклад: газ природний та скраплений, дизельне пальне, водяна пара, тверде паливо.

Найбільш технологічним видом палива для роботи зерносушарок справедливо вважається газ.

003

ПРИРОДНИЙ ГАЗ

У порівнянні з твердим паливом або навіть зі зрідженим газом, з природним набагато простіше працювати. При цьому ще й якість зерна на виході буде кращою.

004

Але за умови, якщо при будівництві елеватора від самого початку все було правильно організовано. Насправді ж, часто газові проекти й монтажні роботи виконуються непрофесійно. У проектах трапляється багато помилок щодо підключення газу до зерносушарок, а монтаж газового обладнання та труб виконується безвідповідально.

І нічого з цим зробити не можна, оскільки жодного впливу на газові служби в середньостатистичного фермера практично немає. Тому на усунення проблем доводиться в авральному режимі витрачати дорогоцінний час уже при запуску зерносушарки.

Єдиний спосіб зменшити число проблем при запуску – бути обізнаним і ретельно контролювати виконання робіт.

Розглянемо деякі важливі моменти, з якими Фінпро Груп періодично стикається в процесі роботи.

Брак газу в трубі

Таке зустрічається досить часто. Манометр показує необхідний тиск, а коли пальник починає працювати, тиск газу падає і пальник або не може підігріти повітря до необхідної температури, або взагалі гасне.

У чому тут річ?

Справа в тому, що тиск – не єдиний параметр газу, що потрібен для стабільної роботи. Крім тиску, потрібно подати достатню кількість газу. І якщо діаметр труби розрахований неправильно, пальник швидко вибирає з труби весь обсяг газу, через що його тиск падає.

005

Може бути й таке, що після збільшення діаметру труби, жителі з навколишніх сіл почнуть скаржитися на погану роботу газових плит та котлів. От чому важливо, щоб газовий проект і підключення газу робили справжні фахівці.

До речі, така ж проблема може бути й при роботі сушарок на зрідженому газу (пропан-бутан). Причина та ж – неякісне проектування та монтаж системи автономного газопостачання!

Бруд у газовій трубі

Бруд – одна з найпоширеніших проблем.

При монтажі газової труби в ній часто залишається вода, різне сміття, зокрема, пісок, гілки, каміння, окалина від зварювання, стружка від болгарки тощо.

006

Ситуація 1 – сміття. Пальники Riello британської зерносушарки Alvan Blanch перестали запускатися через помилки при контролі герметичності клапанів. Перша думка, яка в такому випадку виникає, – бруд у клапанах.

007

Ситуація 2 – вода.

Звідки вода в газовій трубі? Можливо, під час монтажу труби йшов дощ або труба побувала в калюжі, або ж пальник до його монтажу на сушарку зберігався під відкритим небом. Воду ж з газової труби просто забули злити.

ВАЖЛИВО! Ми категорично не рекомендуємо виконувати перший запуск будь-якої зерносушарки зимою (спробуйте злити воду, якщо вона замерзла в трубі!).

008

Зірвані різьби та скручені труби

009

Фахівці Фінпро Груп стикалися й з тим, що при підключенні газових труб монтажні організації газових підприємств перетягували труби настільки, що зривали різьбу або скручували труби. Небезпека тут полягає в тому, що візуально це пошкодження не видно. Виявити його можна хіба випадково.

Тож майте на увазі: недотягнули, чи перетягнули – все одно погано.

010

Несанкціоноване звуження труб

011Це далеко не всі випадки невдалого використання газу, з якими ми стикалися на об’єктах.

От і виходить: хоч користуватися газом і найзручніше, але щоб насправді було так, слід ретельно дотримувати всіх технічних умов.

До речі, уважний читач міг побачити, що на початку статті, де ми писали про тверде паливо, на світлинах ішлося про італійські зерносушарки Ravaro. Коли почали писати про природний газ, ми вмістили фотографії, що були зроблені при запуску італійських зерносушарок іншого виробника – Scolari.

Чому так?

Річ у тому, що зерносушарки, у залежності від виробника, мають свої особливості.

Наприклад, зерносушарки, вакуумного типу (як їх називають в Україні), до яких відносяться сушарки Ravaro і які працюють на газу, простіше, дешевше й надійніше переводити на альтернативні види палива!

А от для сушіння кукурудзи, надто в холодну погоду, не існує нічого кращого за італійські газові двозонні зерносушарки Scolari, що оснащені особливою комбінацією систем рекуперації та рециркуляції тепла, які дозволяють заощадити ще більше палива, ніш звичайні енергозберігаючі європейські зерносушарки з рекуперацією тепла.

012

Висновок: двозонні зерносушарки справді суттєво зменшують собівартість сушіння зерна на газу.

Детальніше про зерносушарки Ravaro, Scolari, Alvan Blanch та інші можна ознайомитись на нашому сайті

Рекламодавці останнього номеру