Зернові під загрозою: в Україні кризові умови зволоження

16 квітня 2020

Науковці Інституту агроекології і природокористування НААН України звертаються до влади з проханням звернути увагу на посуху.

На всій території України на початку квітня 2020 року спостерігається значне погіршення умов зволоження поверхневого шару ґрунту до 5 сантиметрів в порівнянні з серединою березня. А в шарі ґрунту до 100 сантиметрів вже сформувались кризові умови зволоження, констатують науковці з лабораторії аерокосмічного зондування агросфери Інституту агроекології і природокористування НААН України.

За науковими спостереженнями, найнижчі запаси продуктивної вологи в шарі ґрунту 0-100 см сформувались в Одеській, Миколаївській і Кіровоградській областях. Зокрема, в Одеській та Миколаївській областях відбулось зниження продуктивної вологи більше ніж утричі, а в Житомирській, Київській, Вінницькій та Черкаській — удвічі.

— Зважаючи на досить критичну ситуацію із запасами вологи як у поверхневому (0-5) так і у кореневмісному шарі (0-100 см) ґрунту в багатьох областях, актуальним залишається розробка як загальнодержавних так і регіональних заходів щодо зменшення негативних наслідків весняних посушливих явищ. Можливо, доцільно створити робочу групу щодо підготовки відповідних пропозицій центральним органам управління, — резюмують науковці.

Рекламодавці останнього номеру