Жатки Dominoni від «Волинської фондової компанії» – ефективність перевірена часом

Італійська компанія Dominoni більше 50 років є лідером серед європейських виробників жаток. Цей досвід дозволяє створювати все більш функціональні, досконалі, ефективні Й надійні моделі. «Волинська фондова компанія» з 2015 року є офіційним дилером з продажу жаток Dominoni в Україні. За цей час компанія реалізувала багато агрегатів, що успішно працюють у господарствах усіх регіонів України.

Одне з таких господарств – ТДВ «Маяк» (Сумська обл., Тростянецький р-н, с. Боромля) у минулому році придбало у ВФК кукурудзяну 8-рядкову жатку Dominoni ROCK. Як зарекомендувала себе жатка в роботі, розповів голова правління ТДВ «Маяк» Василь Іванович Мельник.

Василь Іванович Мельник
Василь Іванович Мельник

– Наше господарство має в обробітку 4700 га. Основні наші культури це пшениця й кукурудза на зерно та силос. Дещо менше сіємо ячмінь, овес, гречку, сою, соняшник. Також розвиваємо тваринництво, загалом утримуємо 3300 голів КРС, з них 1200 дійного стада, свиней 2500 голів. Маємо достатній технічний парк: 30 тракторів, 25 автомобілів, 6 комбайнів.

Працюємо за мінімальною безплужною технологією, землю обробляємо важкими дисковими боронами. Середня врожайність по пшениці в нас на рівні 60 ц/га., ячменю 50, соняшнику 40 ц/га.

Цю жатку ми вибрали, щоб пришвидшити збирання – у нас працює 12-рядкова сівалка, плануємо придбати ще 16-рядкову. Відповідно й жнивувати потрібно з пропорційним захватом, стара 6-рядкова, що відпрацювала майже 10 років, нас уже не задовольняла.

Минулого року, перебуваючи в Києві на виставці «Агро», ми знайомилися з представленим там асортиментом жаток. Щоб зробити виважений вибір, на виставку брав із собою головного інженера та головного агронома. Розглядали зразки кількох відомих брендів, спілкувалися з продавцями. На стенді ВФК нас зацікавили жатки Dominoni. Представники компанії детально розповіли про їх переваги, надали координати господарств, у яких уже працюють ці жатки. Поспілкувавшись з нашими колегами, ми не почули жодних нарікань про цю модель, усі користувачі були задоволені надійністю, простотою їх обслуговування й ціною. Після цього в нас уже не лишалося сумнівів стосовно жатки Dominoni та «Волинської фондової компанії» як постачальника цих жаток. Із ВФК ми знайомі давно. П’ять років тому купували в них подрібнювач рослинних решток, що бездоганно працює й дотепер. За потреби сервісна служба ВФК періодично приїжджає для його обслуговування. Гарантійних випадків і поломок ні по подрібнювачу, ні по жатці досі не було. Жатку нам в господарство поставили вчасно без жодних затримок, запустили в роботу, навчили нашого комбайнера.

Після року експлуатації я переконався, що ми зробили правильний вибір і вірю, що ця жатка послужить нам ще багато років, тому рекомендую її й іншим аграріям.

Артем Сліпченко
Артем Сліпченко

Артем Сліпченко – комбайнер, який у минулому році працював з жаткою Dominoni й намолотив нею 4,5 тис. т. зерна, поділився своїми враженнями.

– Жатка мені сподобалась, обробив нею приблизно 600 га. На відміну від інших, вона дуже проста в обслуговуванні й надійна в роботі. Втрати мінімальні, і тепер люди навіть невдоволені, що після неї вже немає чого їм збирати. Завдяки бічному шнеку жатка, також без втрат, гарно підбирає полеглу масу.

Налаштовуємо її на мінімальний зріз в 1 см, після цього зразу дискуємо. У результаті в нас відпадає потреба робити додатковий прохід подрібнювачем рослинних решток.

Восени ми її, відповідно до вимог, поставили на зберігання, гадаю, що цього сезону вона нас також не підведе.

Представник ВФК у Сумській області детально розповів про основні переваги й особливості кукурудзяних жаток Dominoni.

Dominoni – це компанія з великим досвідом, яка вже більше півстоліття займається виробництвом жаток. Сьогодні ми можемо запропонувати кукурудзяні, соняшникові, соєві, силосозбиральні агрегати. На всі свої жатки виробник дає 3 роки заводської гарантії, це найбільша гарантія на ринку, що, в свою чергу, свідчить про високу надійність цих агрегатів. 90% своєї продукції Dominoni постачає на міжнародний ринок.

У модельному ряду заводу Dominoni наявні жатки для збирання кукурудзи з робочим захватом від 4 до 12 рядків, складні та фіксовані. Жатки для збирання кукурудзи Dominoni оптимальним чином поєднують у собі функціональність, легкість і міцність, які при простоті управління забезпечують відмінну й безперебійну роботу при збиранні в найважчих умовах.

Кукурудзяні жатки Dominoni ми можемо запропонувати з металевими (серія ROCK) або пластиковими (серія KAIMAN) капотами. В Україні більш популярні металеві капоти, оскільки їх за потреби легко відремонтувати. Жатки виготовляються під усі відомі марки комбайнів. Виробник адаптує її в заводських умовах під конкретну модель комбайна, з яким вона буде агрегатуватися.

Ці жатки мають ряд ексклюзивних запатентованих компанією Dominoni рішень.

Втягуючі вальці з 5-ма посиленими ребрами зі зносостійкої сталі, що обертаються в протилежних напрямках, дозволяють безперервно захоплювати стебла. Така конструкція дуже ефективна й дозволяє збирати врожай навіть у дуже важких умовах. На відміну від інших виробників, які використовують леза, що потребують частих замін, вальці від Dominoni мають тривалий термін експлуатації й не вимагають ні звичайного, ні позачергового обслуговування, що мінімізує витрати на ремонт і технічне обслуговування. За останні 4 роки я не пригадую жодного випадку їх поломки й заміни, вони здатні працювати повний термін служби жатки.

З лівого боку під втягуючими вальцями розташований подрібнювач стебел. Це два ножі, котрі, на відміну від інших виробників, мають збільшений діаметр. За рахунок цього відповідно покращується якість подрібнення й збільшується «плече удару» ножів, що полегшує роботу комбайна й зменшує витрати пального. Збільшений діаметр також гарантує швидкість цього процесу й забезпечує відмінний зріз навіть із ножами після тривалого використання.

Плити стола мають гідравлічне регулювання для швидкого адаптування жатки (зменшенням або збільшенням відстані між ними) під стебла різного розміру, вологості та волокнистості.

Затяжні ланцюги мають хромові штифти, які забезпечують тривалий термін служби ланцюга. Стяжні муфти цих ланцюгів регулюються й очищаються автоматично.

Пластини для відривання качанів регулюються з кабіни гідравлічним способом.

Низький профіль дозволяє працювати на близькому до ґрунту рівні впливу на стебло, таким чином поліпшуючи збирання кукурудзи й значно зменшуючи втрати.

Застосування зірочок великого діаметра дозволило при мінімальних обертах більш м’яко збирати врожай, це також дає можливість уникнути спадання ланцюга.

Редуктор і привід розташовані в масляній ванні, усі елементи захищені герметичним картером і не потребують жодного обслуговування та регулювання. Особливого щосезонного ТО ця жатка також не потребує. Тут є шкала, що показує рівень оливи й натяг ланцюга, щоб орієнтуватися, коли буде необхідне сервісне втручання. На рядні механізми виробник дає пожиттєву гарантію.

На цю жатку можна окремо придбати змінні елементи й переобладнати її для збирання соняшнику. Це легко робиться в умовах господарства. Відповідно, фермери можуть економити на купівлі соняшникової жатки. До плюсів при збиранні соняшнику також можна віднести гарне подрібнення рослинних решток, тож після збирання врожаю не потрібно застосовувати дискатори й лущильники.

Для підвищення зручності виробник також пропонує ряд опцій: притискні лапи стебел кукурудзи для захисту передніх шин комбайна, датчики рівня землі, що дозволяє автоматично коригувати висоту жатки щодо ґрунту, бокові конічні вальці для збирання полеглої та покрученої кукурудзи.

Жатка дуже надійна, продаючи ці жатки, я впевнений, що клієнт буде нею задоволений і я спатиму спокійно, не переживатиму за її обслуговування. За 4 роки, що я продаю ці жатки, у мене по них не виникло жодного питання.

РубрикаМеханізація
Хештеги
Рекламодавці останнього номеру